Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Naprawiał uruchomiony ciągnik rolniczy. Pojazd wjechał na mężczyznę

Brak zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pracy, po raz kolejny było przyczyna groźnego w skutkach wypadku. Na szczęście tym razem udało się uratować życie poszkodowanemu.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 17.00 w miejscowości Sosnówka w gminie Abramów w powiecie lubartowskim. Podczas prac rolniczych awarii uległ ciągnik rolniczy. Kierujący nim mężczyzna wysiadł, aby dokonać naprawy maszyny. Nie zadbał jednak o swoje bezpieczeństwo.

Nie wyłączając silnika zaczął manipulować przy skrzyni biegów. W pewnym momencie pojazd ruszył, najechał na mężczyznę tylnym kołem a wtedy silnik zgasł. Kierowca został uwięziony, na szczęście po chwili na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy zepchnęli maszynę z mężczyzny.

Powiadomiono jednocześnie służby ratunkowe. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze względu na poważne obrażenia ciała, zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego lądowanie zabezpieczali strażacy z Abramowa.

Poszkodowany 31-latek został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-11-06 11:08:10

4 komentarze

  1. również w rolnictwie sprawdza się powiedzenie, że głupich nie sieją…

  2. Aż mu schodek urwao

  3. Poprawiona składnia zdania w artykule ale komentarz usunięty… Nie mam pojęcia dlaczego??? Może 112 się ustosunkuje ….. Czekam

  4. Gość ma się w miarę dobrze