Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Naprawiał dach, spadł z kilku metrów. Mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

W środę po południu w jednej z miejscowości w gminie Łomazy doszło do wypadku w trakcie prac naprawczych dachu. Mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów. Został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło wczoraj po południu na terenie gminy Łomazy w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że z wysokości kilku metrów spadł mężczyzna naprawiający dach. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 47-latek, który naprawiał dach budynku gospodarczego spadł z wysokości niemal 6 metrów. Prawdopodobnie w pewnym momencie eternit, którym pokryty był dach pękł pod ciężarem mężczyzny. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń ciała i przetransportowano go śmigłowcem LPR do szpitala. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

– Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas prac budowlano-remontowych szczególnie na wysokości i podczas obsługi niebezpiecznych urządzeń i narzędzi. Złe samopoczucie, rozkojarzenie, nierozsądne zachowania czy niewłaściwe obsługiwanie narzędzi to najczęstsze przyczyny wypadków – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo