Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Napadł na pocztę, został zatrzymany po pięciu latach

Pięć lat temu doszło do napadu na pocztę na terenie dzielnicy LSM. Kryminalni, pomimo upływu czasu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn. 39-latkowi grozi 15 lat więzienia.

W 2015 roku doszło do napadu na placówkę poczty zlokalizowaną na terenie dzielnicy LSM. Wówczas zamaskowany mężczyzna wszedł do lokalu i wykorzystując nieobecność klientów oraz ekspedientek, które były na zapleczu, przeskoczył przez ladę i zabrał pieniądze w kwocie prawie 2000 zł.

W chwili kiedy pracownice zauważyły złodzieja, ten wyciągnął broń gazową i oddał strzał w kierunku jednej z nich, po czym uciekł. 28-letniej wówczas kobiecie udzielona została pomoc medyczna.

Kryminalni w wyniku podjętej pracy operacyjnej i analizy zgromadzonych materiałów wytypowali sprawcę. 39-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem w warunkach recydywy. Co więcej, mundurowi udowodnili mu dokonanie trzech kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie Lublina.

Sprawca dostawał się do środka wybijając szyby siekierą lub młotkiem. Kradł głównie papierosy. Łączne straty sięgają blisko 20 tys. zł. Zatrzymanemu grozi kara do 15 lat więzienia. W recydywie może być zaostrzona o połowę.

(fot. Policja Lublin)

4 komentarze

  1. To się pospieszyli z tym zatrzymaniem pewnie sam dał się złapać

  2. Brawo!!!

  3. To wygląda jak napad z ręką w kieszeni, pełen luzzz 🙂

  4. Analiza zabezpieczonych materiałów ? he he Gdyby nie konfidenci to tymi materiałami mogli by nadal przez 5 lat podcierać sobie nimi ….. .