Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Co piąta z nas została zgwałcona” czy „Sam się złap za d**ę”: Tajemnicze plakaty na ulicach Lublina (foto)

W wielu miejscach Lublina można było rano dostrzec tajemnicze plakaty lub wyklejone z liter na ścianach napisy. Ma to być wyrażenie sprzeciwu wobec dyskryminacji, przemocy i kultury gwałtu. Część z banerów została już usunięta.

Nocą, w różnych punktach Lublina, zamieszczone zostały plakaty m.in. o treści: „Co piąta z nas została zgwałcona”, „Marysia była feministką”, „Sam się złap za d**ę”, „Dyskryminacja to przemoc”, „Kto nie pyta ten gwałci” i wiele innych. Nie wiadomo, kto odpowiada za ich zamieszczenie, wiadomo jednak, że jest to część ogólnopolskiej akcji „Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet”.

Stoją za nią głównie osoby indywidualne, w niektórych miastach grupy osób. Ich celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec dyskryminacji, przemocy i kultury gwałtu, do których to ma dość często dochodzić. Termin pojawienia się plakatów nie jest przypadkowy, ściśle powiązany jest ze zbliżającym się Dniem Kobiet.

W Lublinie plakaty pojawiły się m.in. w okolicach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, na ul. Sowińskiego, ul. Królewskiej, ul. Bernardyńskiej, czy na Al. Racławickich. Poza Lublinem podobne akcje odbyły się m.in. w Kielcach, Krakowie i Wrocławiu.

(fot. nadesłane – Mariusz)

36 komentarzy

  1. Lewoskrętne niedopieszczone dziewki
    czerpiecie rozkosz z pierdzenia o facetach.Bo tak naprawdę nigdy nieznałyście miłości.

  2. Wysłać jedną z drugą do arabów na tydzień. Moment zobaczą co to są prawa kobiet. Jak wrócą to uznają że mają tutaj raj na ziemi.

  3. Poza tym najgłośniej krzyczą o prawach pasztety których kijem strach dotknąć. Z rozpaczy że za nimi się nikt nie obejrzy muszą sobie ulżyć wychodząc na ulicę z wrzaskiem niedopieszczonych kaszalotów. Aż szczypią oczy jak się je widzi….