Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Naoglądali się za dużo gangsterskich filmów. Podjechali do przypadkowego mężczyzny i zaczęli mu grozić

Dwóch mężczyzn w wieku 49 i 55 lat podjechało do przypadkowej osoby, po czym zaczęli ją wyzwać, szarpać i grozić przedmiotem przypominającym broń. Jak później wyjaśniał jeden z nich, do zaczepki skłonił go alkohol.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w gminie Milanów w powiecie parczewskim. Jeden z mieszkańców, przeprowadzający prace budowlane na swojej posesji, wyszedł na ulicę, aby ocenić pokrycie dachu. Kiedy stał na chodniku, obok niego zatrzymało się ciemne audi, z którego wysiadł jeden z pasażerów. Znajdujący się pod widocznym działaniem alkoholu mężczyzna zaczął zupełnie bez powodu go wyzywać i szarpać, a następnie nakazał mu, aby ten „wziął się do roboty”.

Po chwili z auta wysiadł kolejny mężczyzna, podszedł do bagażnika i wyciągnął z niego przedmiot przypominający broń. Następnie wystrzelił w górę. Wtedy mieszkaniec uciekł chowając się za pobliskimi budynkami. To samo uczynił znajdujący się na posesji jego znajomy. O wszystkim zaalarmowana została policja. W międzyczasie agresorzy wsiedli do samochodu i odjechali.

Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, obok radiowozu przejechało inne auto. Zgłaszający zauważył jednak, że w pojeździe tym znajdują się mężczyźni, którzy wcześniej zareagowali wobec niego agresją. Policjanci od razu ruszyli za samochodem i po chwili zatrzymali go do kontroli. Jednak podróżujący nim mężczyźni zaprzeczyli, aby brali udział w całym zdarzeniu.

Nie przekonali jednak funkcjonariuszy. Szybko wyszło na jaw, że sprawcami jest dwóch z nich: 49 – letni mieszkaniec gminy Jabłoń oraz jego 55 -letni kompan z gminy Milanów. Obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu i utrudniali przebieg interwencji. Policjanci niebawem odnaleźli też audi, którym wcześniej poruszali się sprawcy zdarzenia. Zabezpieczyli także wiatrówkę którą znajdowała się wewnątrz pojazdu, śruty, kij bejsbolowy oraz telefon komórkowy. Teraz sprawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

8 komentarzy

  1. 49 i 55 lat a takie siano w głowach. No to teraz są pośmiewiskiem na cały powiat.

  2. Szkoda, że nie trafili na posiadacza broni palnej na amunicję ostrą.

    • a jakby trafili to co? posiadacz broni palnej poszedł by siedzieć za przekroczenie obrony osobistej

  3. w którym filmie gangsterskim naebane kiepy zaczepiają przechodniów?

  4. Parcew wiocha.

  5. Prawo i sprawiedliwość rządzi więc jest spokojnie… A nie czekaj!

    • Raz byłem w Milanowie. Pod UG stały akurat urzędniczki i rzucały mięsem, paląc przy tym szlugi. Obok krzywo przechadzał się człowiek w gumiakach. Wyjeżdżając, nie oglądałem się za siebie.

  6. TVP robi robote

Z kraju