Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Największy charytatywny bieg biznesowy odbędzie się w Lublinie

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. 3 września 2017 roku odbędzie się pierwsza edycja biegu w Lublinie.

W piątek, w LCK odbyła się konferencja prasowa na której obecni byli Sławomir Sosnowski- Marszałek Województwa Lubelskiego, Monika Lipińska- zastępca Prezydenta Miasta Lublin, przedstawiciele Fundacji Poland Business Run. Ambasadorami biegu w Lublinie zgodzili się być Kuba Piątek – zawodnik OrlenTeam i Daniel Jeleniewski-zawodnik Speed Car Motor Lublin.

– Mamy możliwość włączyć się w działania Fundacji Poland Business Run i spełnić marzenia beneficjenta pierwszej edycji Lublin Business Run. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w biegu, do zgłaszania swoich sztafet, aby w myśl hasła „Biegniesz-Pomagasz” wspierać beneficjentów z naszego regionu – mówi Dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie – Radosław Dudziński.

Mateusz Krzeszczyk to wesoły, dynamiczny i niezwykle ruchliwy chłopak, który w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej. Mimo swojego młodego wieku Mateusz wykazał się niezwykła siłą charakteru i nie poddał ani na chwilę. Uczęszcza do II klasy ZSCKR w Okszowie. Jest uczniem klasy o profilu technik mechanizacji rolnictwa. Jego wybór wiąże się z jego niezwykłym zamiłowaniem do zwierząt, do natury i przyrody. Teraz w ramach Lublin Business Run, będzie można pomóc Mateuszowi w zakupie protezy i sprawić, by chłopak spełniał swoje marzenia, a niepełnosprawność ruchowa nie była przeszkodą w ich realizacji.

Bieg ten ma charakter sztafety – występuje w niej pięciu zawodników. Dystans dla każdego zawodnika wynosi około 3,8 km. Opłaty startowe od biegaczy, pomagają Fundacji Poland Business Run dofinansować protezy dla osób po amputacjach oraz wykupić dla nich cenne godziny rehabilitacji lub konsultacje z psychologiem.

Bieg organizowany jest już od 6 lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Tylko w zeszłym roku dzięki połączeniu sił ponad 16,000 biegaczy z 7 miast udało się pomóc 79 osobom.

Koordynatorem lokalnym wydarzenia jest Lubelskie Centrum Konferencyjne, a partnerami głównymi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Lublin. Lubelskie to region przyjazny biznesowi, przyjazny ludziom i mądrym przedsięwzięciom. Dlatego Lublin Business Run to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w klimat naszego regionu. – Cieszę się, że pojawiliśmy się na mapie największej w Polsce charytatywnej biegowej sztafety. Jak w każdej sztafecie najważniejsza jest drużyna, w tym przypadku współpraca przekłada się na pomoc dla konkretnej osoby – mówił Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Zapisy ruszają na stronie www.lublinbusinessrun.pl

(fot. lublin112)
2017-06-11 00:13:16

Komentarze wyłączone