Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Najnowszy sprzęt strażacki prezentowano w naszym regionie

W tym tygodniu strażacy z województwa lubelskiego mieli okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem jednej z wiodących światowych firm. Z okazji powołania do życia polskiego oddziału, zorganizowano pokazy w całym kraju.

Pokazy przeprowadzono w Kraśniku, Lublinie, Puławach i Kazimierzu Dolnym. Strażakom zaprezentowano drabinę mechaniczną z łamanym przęsłem i certyfikowanym 5-osobowm koszem ratowniczym, bardzo bogato wyposażony systemowo i sprzętowo samochód ratowniczo-gaśniczy serii AT, nową koncepcję samochodu ratowniczo-gaśniczego serii ET co było praktycznie premierą tego pojazdu na świecie a także samochód sprzętowy, na którego pokładzie zamontowany jest sprzęt drobny.

– W ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy stały rozwój polskiego rynku pożarniczego. Rosnące zainteresowanie strażaków nowoczesnymi technologiami oraz chęć posiadania przez nich sprzętu najwyższej jakości, ich rosnąca świadomość oraz potencjał ekonomiczny rynku skłoniły nas do powołania do życia firmy – wyjaśniał Michał Kowalski z Rosenbauer Polska.

Z dodatkowego sprzętu prezentowano: hełmy bojowe HEROS-titan, HEROS-smart oraz hełm HEROS-matrix, nahełmową kamerę termowizyjną C1, ubrania bojowe FIRE MAX 3 w wersjach granatowy i piaskowy Nomex Tough, piaskowy PBI Matrix i PBI NEO, czerwony Nomex NXT, ubrania techniczne THL-D i do działań (gaszenia pożarów) na przestrzeniach otwartych typu THL, rękawice bojowe SAFE GRIP 3 w wersjach granatowy i piaskowy Nomex Tough ze ściągaczem i mankietem, rękawice techniczne RESCUE II, obuwie bojowe TWISTER, TWISTER-cross oraz TORNADO, prądownice typu turbo: RB99EN, RB100EN, RB101EN, PROJET I, RB101EN z łamanym przegubem, dedykowana prądownica wysokociśnieniowa NEPIRO ERGO z lancą gaśniczą, pompy zanurzeniowe Nautilus 4/1 Eco, Nautilus 4/1 oraz Nautilus 8/1, wentylatory oddymiające FANERGY z silnikiem elektrycznym i spalinowym, agregaty prądotwórcze RS14, RS9 i RS3, motopompę przenośną FOX 4 a także akumulatorowe, przenośne systemy oświetleniowe RLS1000 oraz RLS2000.

(fot. Łukasz Górecki)
2018-05-24 23:01:07

8 komentarzy

 1. Sprzęt jest extra, sam takiego używam, szkoda tylko że mało kogo stać na takie cudeńka

 2. Jan nierzetelny

  Jako wierny czytelnik na pewno sobie kupie !

 3. Strażak z wiadrem i rowerem

  Fajnie tylko gdzie to wypróbować???
  Najlepiej gdyby jakiemuś bogatemu politykowi powstał pożar z nie czysto zarobionej kasy .

 4. Chciałbym zobaczyć jak tym podnośnikiem jedzie po krawężniku sprzęt fajny ale tylko na równe podloze.

  • Może ma poduszki pneumatyczne gdy stoi to tak wygląda że nisko podwozie.

  • Ten samochód i tak ma większy prześwit niż osobówka więc przejedzie. Z drugiej strony drabiny nie są produkowane do jazdy terenowej. Podłoże, ma którym pracuje taki pojazd musi być twarde i w miarę równe.

   • Rozstaw osi i kół też ma większy przez co prześwit się zmniejsza. A na krawężniki czy inne przeszkody trzeba czasem wjechać bo niestety takie podnośniki muszą być rozstawiane jak najbliżej budynku bo inaczej pole pracy jest niewystarczające. Elektrycy maja terenowe i rozkładają na polach łąkach i może być i pewnie jak w tych z Bumaru sprzęt miliony a zamknięte tylnych drzwiczek na zardzewiałą sróbę.

 5. Fajnie dowiedzieć się o takich pokazach na czas. Jak zwykle informujecie po imprezie

Wiadomości z info112