Najnowocześniejszy w powiecie plac zabaw prawie ukończony

Na skwerze przy ulicy Staszica pomiędzy blokami nr 11 a 13. O zagospodarowanie tego terenu mieszkańcy walczyli od dawna.

Karuzele, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie, zadaszona i ogrodzona piaskownica a także zestawy zręcznościowo-edukacyjne – To atrakcje nowego placu zabaw, który powstaje w Łęcznej. Jednak jego główną atrakcją będzie statek, na którego pokładzie najmłodsi znajdą dużo miejsca do różnego rodzaju zabaw.

Wszystko to jest budowane w miejscu starego, zaniedbanego placu zabaw, który bardziej odstraszał niż przyciągał dzieci do zabawy. O zagospodarowanie tego miejsca od dawna postulowali mieszkańcy Łęcznej. Dopiero we wrześniu zapadły w Urzędzie Miasta decyzje, o rozpoczęciu prac.

Powstała również cała okoliczna infrastruktura skwerku. Teren pod starym placem zabaw zniwelowano, poprzez usunięcie warstwy gruntu i wyrównanie terenu. Na nowo ułożono ponad 900 m² chodników z kostki betonowej oraz zamontowano nowe ławki oraz kosze na śmieci. Na całym terenie trwa zaś układanie gotowej trawy.

Całość prac ma się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Koszt inwestycji to 300 tys. złotych.

(fot. lublin112)
2014-11-11 15:55:16

Jeden komentarz

  1. Ciekawe jak dlugo sie utrzyma w calosci. Smarki i zulerka zaraz go rozbiora albo zniszcza. Moge pilnowac tego terenu za 2500 PLN na reke plus premia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew