Najlepsi młodzi pływacy w województwie wyłonieni. Otrzymali puchary i nagrody (zdjęcia)

Młodzi wychowankowie klubów pływackich z całego województwa przez cały rok zdobywali punkty za osiągane w zawodach wyniki. Teraz przyszedł czas na wyłonienie tych, którzy otrzymali ich najwięcej. Najlepsi pływacy w województwie otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

W sobotę, w kompleksie Aqua Lublin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano szóstą i zarazem ostatnią w tym roku rundę pływackich zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Była to już 43. edycja tych cyklicznych zawodów. Do zawodów zgłoszono kilkuset zawodniczek i zawodników, podzielonych na kategorie wiekowe, od dziewięciolatków do czternastolatków.

Na co dzień trenują oni w 19 klubach z naszego regionu: MTP Lublinianka, AZS UMCS Lublin, Olimpia Lublin, Olimpijczyk Lublin, Skarpa Lublin, UKS 51 Lublin, Orlik Lublin, SP30 Lublin, SP23 Lublin, Meduza Lublin, Sparta Biłgoraj, Wisła Puławy, Trójka Puławy, Aqua Ryki, Narwal Międzyrzec Podlaski, UKP Bychawa, Fala Kraśnik czy też Wodnik Krasnystaw. Byli też przedstawiciele Polonii Warszawa czy też szkół sportowych Warasz i Kowel na Ukrainie.

Zawodnicy rywalizowali w 32 konkurencjach: 25 m stylem motylkowym i dowolnym, 50 m stylem klasycznym, dowolnym i motylkowym, 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i zmiennym i motylkowym, 200 m stylem dowolnym, grzbietowym i zmiennym a także w sztafetach 4 x 50m stylem zmiennym oraz 4 x 100m stylem dowolnym i zmiennym. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami.

Ponieważ była to ostatnia tegoroczna runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka, wyłoniono również najlepszych zawodników w tej edycji. Pływacy w każdej z sześciu rund, które odbywały się w marcu, kwietniu, czerwcu, wrześniu, październiku i listopadzie, w zależności od zajętego miejsca zdobywali daną liczbę punktów. Ci, którzy zgromadzili ich najwięcej otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

(fot. lublin112)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Najlepsi młodzi pływacy wyłowieni😁😂

 2. Super bombelki, szkoda, że nikt się nie wypowie na temat tego jaki syf po sobie zostawiają w szatniach, wychowanie nie idzie w parze z ich sportowym duchem najwidoczniej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach