Nadzór Ruchu lubelskiego MPK i Straż Miejska rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej (zdjęcia)

Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej ponownie rozdają maseczki ochronne pasażerom pojazdów komunikacji miejskiej w Lublinie. Do rozdania jest łącznie 3 tys. maseczek.

Wspólna akcja Nadzoru Ruchu MPK oraz Straży Miejskiej Lublin potrwa dziś 18 marca br. i w piątek oraz przez najbliższy tydzień. Ma ona charakter edukacyjny i informacyjny.

– Chcemy przypominać pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej, a wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Niestety, nie wszyscy pasażerowie stosują się do tego nakazu. Zależy nam na tym, by wyrobić u naszych pasażerów nawyk zakładania maseczek i apelujemy o stosowanie się do tego nakazu – wyjaśnia Weronika Opasiak rzecznik prasowy MPK Lublin.

Ekipy złożone z pracowników Nadzoru Ruchu lubelskiego MPK oraz strażników miejskich, można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych w godz. 8:00-14:00.

– Przypominamy, że od początku pandemii koronawirusa, w pojazdach komunikacji miejskiej emitowane są komunikaty głosowe, dodatkowo wewnątrz autobusów i trolejbusów widnieją ogłoszenia informujące pasażerów o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej – dodaje Weronika Opasiak.

(fot. Straż Miejska Lublin)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Pracownicy Nadzoru Ruchu to są policjanci? To nie są zwykli pracownicy cywilni? Jak to jest zorganizowane? Oni są na służbie w Policji i pracują w nadzorze ruchu? Nadzór ruchu komu podlega? Miastu, ZTMowi?

  • Niech zabierają od tych dziadków te stare i wilgotne maseczki przy okazji do badań i sprawdzą co tam się wykluło przez rok noszenia 😉

   • Przydałoby się badanie: jak ma się noszenie nowej/starej/czystej/brudnej maseczki na stan zdrowia noszącego. Jedni przykładają większa wagę do higieny, inni mniejszą, ale wydaje mi sie, że noszenie kilka godzin (czy tym bardziej kilka dni) tej samej (nieumytej) przepoconej, zaplutej, zakurzonej, brudnej maseczki nie jest obojętne dla zdrowia.

  • Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

   Nie Franiu, Nadzór Ruchu to nie policjanci inaczej ubrani, to taki MPK’owski rodzaj wewnątrz zakładowej policji, zlepek ludzi, którzy nic z prawdziwą policją nie mają nic wspólnego.
   Znam ich zwyczaje… po pracy pija bzykają własne i cudze żony i kochanki, a rankiem następnego dnia na kacu nadstawiają alkomaty do dmuchania wyjeżdżającym na trasy kierowców, a potem na kacach stają swoimi radiowozami, na trasach linii autobusowych czy trolejbusowych i piszą tzw. raporty za dosłownie wszystkie nawet najbłahsze naruszenia przepisów. Przez to bliżej stoją zachowaniom dawnych ormowców niż policjantów.
   Wiem bo jeszcze niedawno byłem kierowcą MPK.

 2. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Za darmo każdy weźmie, ale czy ją będzie nosił czy wyrzuci do najbliższego kosza jak wtykaną w łapki niechcianą ulotkę…

  • Русский тролл

   Jaki jest sens to nosić?

   • Wręcz przeciwnie

    Taka moda. Choć niektórzy wierzą, że taka maseczka ma moc sprawczą by zatrzymać wirusa. Efekt ich teorii ewidentnie jest widoczny.

 3. Nie widzę, żeby był zachowany dystans społeczny. Czyli łamią prawo bezprawia i niesprawiedliwości kulsony

  • Dystans należy zachować tam, gdzie ten dystans zachować można. Prostytutka, czy dentysta wykonując pracę musi mieć kontakt z klientem, bo inaczej się nie da. Natomiast tam gdzie można zachować dystans, to powinien być on zachowywany.

 4. Chłopaki z SM nadają się do prostych zadań nie wymagających myślenia, rozdawnictwo jak nie mandatów to maseczek

 5. Akcja rozgrywa się w Lublinie. Pamiętajcie o tym czytelnicy

 6. Mogliby jeszcze pracownicy ztm-u sie ruszyć zza biurek. Przy okazji zobaczyliby jak wygląda sytuacja na mieście, gdzie i jakie są korki, i przede wszystkim KIEDY!!! a niektórzy pewnie też zobaczyliby na własne oczy pierwszy raz autobus/trolejbus

  • A to nie mają nawigacji z mapami? GPSy itd? Łatwo to sprawdzić, nie wychodząc z „zza biurka”

 7. Jak za komuny. Całe szczęście że nie korzystam z tych dobrodziejstw serwowanych przez miasto.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie