Nadchodzi silne ocieplenie. Będzie nawet 19°C w regionie

Ostatni dni października minęły pod znakiem niskiej temperatury. Zimny był także pierwszy dzień listopada, ale na szczęście do Polski napływa coraz cieplejsze powietrze.

Już w sobotę odczujemy napływ cieplejszego powietrza z południowego zachodu. Temperatura wyniesie od 9°C do 11°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, okresami całkowite. Po południu i wieczorem w regionie możliwe są słabe opady deszczu.

Prognozowany jest silniejszy wiatr z kierunku południowego. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 20 km/h, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spada. Cały kraj jest pod wpływem rozległego, wielocentrycznego niżu o imieniu „ZED”, który ulokowany jest nad Wyspami Brytyjskimi. W ciągu 24 godzin oczekiwana jest dalsza tendencja spadkowa z 1010 hPa do 995 hPa, co może wpływać negatywnie na nasze samopoczucie.

Noc z soboty na niedzielę minie pod znakiem zachmurzenia umiarkowanego oraz dużego. Zanikać mają lokalne słabe opady deszczu w regionie. Temperatura będzie wysoka jak na początek listopada. Termometry w regionie pokażą od 6°C do 8°C.

W drugi dzień weekendu pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu z centrami w rejonie Wysp Brytyjskich oraz Niderlandów. Napływać ma w dalszym ciągu bardzo ciepłe powietrze z południa Europy. Temperatura w regionie wyniesie od 13°C do 16°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, punktowo w regionie popadać może deszcz, zwłaszcza w drugiej części dnia. Średnia prędkość wiatru wyniesie z południa 25 km/h, natomiast porywy sięgnąć mogą 50 km/h.

W poniedziałek Polska pozostanie pod wpływem rozległego niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać ma się chłodny front atmosferyczny. Na termometrach zobaczymy nadzwyczaj wysokie temperatury jak na listopad. W najcieplejszym momencie dnia, modele prognozują temperaturę na poziomie od 15°C do 19°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże, okresami całkowite. Po południu spodziewane są opady deszczu na obszarze woj. lubelskiego. Stopniowo zaczną one ustępować w drugiej części nocy.

We wtorek dalej pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Temperatura nieco spadnie, ale dalej będzie wysoka jak na listopad. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 13°C do 15°C. Popołudniu i wieczorem spodziewane są opady deszczu, które trwać mogą nawet w nocy z wtorku na środę. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami duże i całkowite.

W środę temperatura oscylować ma w przedziale od 11°C do 13°C. Nie zabraknie prawdopodobnie opadów deszczu. Natomiast w czwartek pojawić może się więcej chwil ze słońcem, na termometrach zobaczymy podobne wartości jak w środę.

Prawdopodobnie od piątku czeka nas znaczne ochłodzenie. Temperatura spadnie poniżej 10 stopni. W przyszły weekend nocami możliwe są przymrozki. Jednak coraz więcej modeli numerycznych sugeruje, że w listopadzie ciepłych dni z temperaturą powyżej 12 stopni może nie zabraknąć, ale o tym informować będziemy w kolejnych prognozach.

Najnowsze informacje pogodowe

Bieżące położenie opadów oraz chmur

(fot. lublin112.pl)

1 komentarz

 1. A numery w lotto? Plizzzz!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!