Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowanie dwóch dni akcji „Znicz”. W 141 wypadkach zginęło 9 osób

Policja podsumowała dwa dni prowadzonej w całym kraju akcji „Znicz”. W czwartek i piątek w 141 wypadkach zginęło 9 osób, zaś 185 zostało rannych. Działania mundurowych potrwają do niedzielnego wieczora.

W cały kraju od 31 października trwa akcja „Znicz”. Mundurowi szczególnie widoczni są na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze podsumowali czwartek i piątek na drogach.

W ciągu dwóch dni doszło do 141 wypadków, w których zginęło 9 osób, zaś 185 zostało rannych. Przez dwie doby mundurowi zatrzymali 485 nietrzeźwych kierowców. Akcja będzie prowadzona do niedzieli wieczorem.

Policjanci skupiają się na skuteczniejszym eliminowaniu piratów drogowych, którzy poprzez swój styl jazdy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kierowcy muszą nadal liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Sprawdzane będzie, czy stosują się oni do przestrzegania ograniczeń prędkości, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa, jak również, kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Policjanci zwracać będą również uwagę na pieszych i rowerzystów.

Podczas ubiegłorocznej akcji „Znicz” na Lubelszczyźnie doszło do 14 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 15 zostało rannych. Odnotowano również blisko 300 kolizji drogowych.

(fot. Policja)

3 komentarze

  1. „eliminowaniu piratów drogowych, którzy poprzez swój styl jazdy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu”
    A kiedy Policja zajmie się zawalidrogami, niedzielnymi kierowcami którzy nie mają podstawowego opanowania pojazdu, tamują płynny ruch i wymuszają pierwszeństwo przejazdu właściwie wszędzie gdzie jest to możliwe?

  2. Że gdzie byli niby widoczni? 1.11 jadąc około 13 w kierunku Kraśniku: Konopnica – brak; Niedrzwica Kościelna – brak; Wilkołaz – brak. Kierowcy czekają aż ktoś łaskawie zatrzyma się i umożliwi wyjazd na główną. Powrót po 15 sytuacja analogiczna.

  3. Przecież oni nie są po to żeby pomagać tylko kasę zarabiać

Z kraju