Nadchodzi dynamiczny okres w pogodzie. Będzie silnie wiało, mocniej popada, niewykluczone też burze

Przed nami dynamiczny okres w pogodzie. Nieprzyjemną aurę odczujemy zwłaszcza we wtorek, gdy w regionie wystąpią opady deszczu i silny wiatr. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie przekroczy 15 stopni.

Dużą zmienność pogody zawdzięczamy strefowej cyrkulacji atmosfery, która szczególnie we wtorek oraz częściowo w środę da się we znaki.

We wtorek znajdziemy się pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją i wtórnym nad Morzem Bałtyckimi. Z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego, za którym napłynie niestabilne i o wiele chłodniejsze powietrze. Nad Polską rozwiną się liczne komórki opadowe, a także burzowe.

We wtorek na termometrach w regionie zobaczymy maksymalnie 15 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Już od pierwszej części dnia wzmagać ma się wiatr z północnego zachodu i zachodu. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 30 km/h, natomiast w porywach do 60 km/h. We wtorek po południu prawdopodobnie są opady deszczu i słabe burze. W czasie ich przechodzenia prognozowane są silniejsze porywy wiatru nawet do 90 km/h.

Przelotne opady deszczu i słabe burze są prawdopodobne przez całą noc z wtorku na środę. Towarzyszyć im może silniejszy wiatr do 90 km/h. Temperatura wyniesie od 5°C do 7°C. Możliwe są pojedyncze wyładowania atmosferyczne.

Środa przyniesie deszczową aurę w regionie. Przewidywane są przelotne opady deszczu. W tylnej części niżu utrzymywać ma się napływ chłodnych mas powietrza z północy i północnego zachodu, dlatego oczekiwane są kolejne komórki konwekcyjne z opadami przelotnymi. Silny wiatr w regionie będzie spowodowany nie tylko czynnikiem konwekcji, ale także dużego gradientu ciśnienia na niewielkim obszarze. Będzie on dokuczliwy i dość silny z północnego-zachodu i zachodu. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 35 km/h, w porywach do 70 km/h. Na termometrach w regionie zobaczymy od 12°C do 15°C w najcieplejszym momencie dnia.

W czwartek cały nasz region znajdzie się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, ale w pierwszej części dnia nie można wykluczyć opadów deszczu. Wiatr wyraźnie osłabnie z powodu zmniejszającej się różnicy ciśnienia. Temperatura będzie jednak niska i wyniesie od 13°C do 15°C. Przynajmniej do soboty temperatura nie przekroczy 15°C, ale od niedzieli powinno zrobić się nieco cieplej.

Wiele wskazuje, ze ochłodzenie jest tylko kilkudniowe, ponieważ ostatnia dekada września przyniesie wyraźne ocieplenie nawet powyżej 23 stopni.

Najnowsze informacje pogodowe

Bieżące położenie opadów i burz

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Obiecanki cacanki. Deszcz obiecują od kilku dni, a tego ni widu ni słychu.

 2. Jakby się sprawdziło to dobrze. Trochę mniej rowerzystów by było.

  • a co nie tak z rowerzytami? zazdrości pan, że mają siłę pedałować, bo pan zdechłby jak zwykły lamus po 5 kilometrach czy o co chodzi?

 3. dzisiaj jechałem rowerem ze wschodu i miałem wiatr w plecy. więc coś nietak z tymi prognozami?

 4. a co nie tak z rowerzytami? zazdrości pan, że mają siłę pedałować, bo pan zdechłby jak zwykły lamus po 5 kilometrach czy o co chodzi?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”