Nadchodzą ciepłe dni. Temperatura nawet do 5°C

Najbliższe dni będą coraz cieplejsze. Do Europy Środkowej od kilku dni napływa cieplejsze powietrze zaciągane z południa kontynentu przez niże atlantyckie i wyż znad zachodniej Rosji.

Dziś w całej Polsce było słonecznie, a temperatura wynosiła od -2, -3°C na północnym wschodzie do 6-8°C na południowym zachodzie i miejscami na południu kraju. Czwartek niestety przyniesie więcej chmur, a na zachodzie mogą wystąpić niezbyt silne opady deszczu. Po południu deszcz i deszcz ze śniegiem może popadać także na wschodzie Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od ok. 0°C na krańcach wschodnich do 5-7°C na Śląsku.

Noc z czwartku na piątek przyniesie już w sporej części kraju temperatury minimalne powyżej 0°C. Zimniej będzie tylko na południowym wschodzie i wschodzie kraju. Natomiast w piątek na niebie zobaczymy sporo chmur, zwłaszcza w północnej i północno-zachodniej części kraju. Na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce może spaść deszcz.

Więcej chwil ze słońcem należy oczekiwać w dzielnicach południowych kraju. Temperatura maksymalna w tym dniu wyniesie od 1-2°C na wschodzie do nawet 8-10°C na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na Przedgórzu Sudeckim, w Sudetach Wschodnich, w Beskidach Zachodnich i na Pogórzu Zachodniobeskidzkim, gdzie prognozuje się wystąpienie stopniowo nasilającego się zjawiska fenowego. W nocy z piątku na sobotę nad Polską będzie wędrować wraz z frontami atmosferycznymi zatoka niskiego ciśnienia, której będzie towarzyszyć wzrost prędkości wiatru, zwłaszcza w zachodniej części kraju, gdzie w porywach może wiać miejscami ponad 60 km/h.

W kolejnych dniach utrzyma się napływ mas powietrza z południa i z południowego zachodu Europy, jednak nie powinien być on gwałtowny. Temperatury maksymalne w kraju będą oscylować się w okolicach 5°C, natomiast nocami, zwłaszcza na wschodzie, mogą występować przymrozki. Okresami będą pojawiać się niezbyt silne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie miejscami samego śniegu. Na niebie będą przeważać chmury, ale nie zabraknie chwil ze słońcem. Taki typ pogody utrzyma się u nas co najmniej do początku przyszłego tygodnia.

2014-02-05 17:29:52
(fot. lublin112.pl, oprac. serwis lowcyburz.pl)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”