Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nad Lublinem pojawią się balony

Dzisiaj wypatrujcie w niebo nad Lublinem, ponieważ nad miastem planowany jest przelot różnokolorowych balonów. Jedni zobaczą miasto z góry, inni zaś będą mogli obserwować balony z ziemi.

Mamy dla Was ciekawą informację związaną z nietypowym wydarzeniem, które będzie można obserwować nad Lublinem. W dniach 6-7 czerwca, w związku ze wstrzymaniem pasażerskiego ruchu lotniczego, odbędzie się wyjątkowy przelot balonów nad miastem.

Dla jednych będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć nasze miasto z góry, ponieważ loty będą komercyjne, dla mieszkańców nie lada gratka, ponieważ przelot tak zaplanowano, aby balony pojawiły się nad miastem.

Organizatorzy przewidzieli dwa loty, czyli w sobotę (6 czerwca) po południu, gdzie balony wystartują około godziny 18:00-18:30 i w niedzielę (7 czerwca) rano czyli ok. godz. 6:00. Balony pojawią się nad Lublinem, a lot nimi potrwa około godziny.

(fot. pixabay.com)

23 komentarze

 1. to musi być straszne, oglądać lublin z lotu balonem. z gleby jest tragicznie, a co dopiero kiedy nic nie przesłania.

 2. Mylisz się, z góry nie widać tego całego syfu.

 3. dlaczego nie jest napisane skąd te balony wystartują ?

  • A jak można napisać skąd wystartują, skoro mają przelecieć nad Lublinem? Balon leci dzięki sile wiatru…to jak będzie wiało, zależne jest skąd wystartują… 😉 to nie samoloty 🙂

   • Ironiczna odpowiedź
    Zero szacunku do pytajacego

    • Nie przesadzajmy, rzeczowość to nie ironia 😉
     Pozdrawiamy

     • Redakcjo, skoro balony mają lecieć nad Lublinem, to oczywistym faktem jest że będą lecieć z wiatrem, pytanie jest z którego miejsca.
      Czytelnik @borys zadał logiczne zapytanie. Natomiast Redakcja odwraca kota ogonem. Jak w przysłowiu nie ma głupich pytań są głupie odpowiedzi. 🙂
      p.s. Co to ma wspólnego z rzeczywistością? To Pani z redakcji raczy wiedzieć, bo nie sądzę by odpowiedź napisał mężczyzna, brak jakiejkolwiek logiki 😉

      • Nie jest znane miejsce startu, ponieważ będzie ono znane przed startem. Wiatr ma to do siebie, że zmienia kerunek. Logika prawda? Jak można podać miejsce startu balonów o godzinie 18 publikując informację o 11…?

       • A wystarczyło uprzejmie odpisać czytelnikowi @borys (który zadał logiczne pytanie) : ” Miejsce startu balonów jest uzależnione od kierunku wiatru i będzie znane przed rozpoczęciem planowanego przelotu.” .
        A można było uprzejmiej, i nie byłoby zbędnych 6 postów powyżej…

 4. Zna może ktoś jaki to koszt takiej atrakcji?

  • Za 2-os. i ponad godzinny lot z Radawca płaciłem 1000 zł. Kosz był chyba maks. 4-os.

  • a próbowałaś wpisać w popularną wyszukiwarkę na G coś takiego:
   „koszt przelotu balonem”
   „koszt zakupu i eksploatacji balonu”?
   podpowiedziałem od strony pasażera i właściciela, bo z pytania nie da się wywnioskować o co Ci chodzi.
   trochę samodzielności ludzie!

   • Dziękuję za podpowiedź błyskotliwy samodzielny Panie. Sprawdziłem wcześniej i Google i cena wynosi od 500 zł do 2000 zł. Mała rozbieżność nieprawdaż. Skoro nie wiesz to po co piszesz chyba tylko żeby pokazać jaki to jesteś zaradny i błyskotliwy.

    • I tylko tyle?
     Skorzystałem z tego samego sposobu i bez problemu znalazłem kontakt do organizatora (Pana Adama) z informacją o wolnych miejscach na jutrzejszy lot.
     Był tam podany adres mailowy w celu uzyskania szczegółowych informacji.
     Lepiej zatem zapytać bezpośrednio organizatora bo ceny są zależne od różnych okoliczności.

 5. Widać brudne zardzewiałe dachy krzywe ulice i chodniki. Łaty dziur na drogach. I ruiny lubelskiego przemysłu. Tak jak Niemcy chcieli zaorać Radom i zrobić stawy rybne tak teraz powinno się zaorać Lublin i posadzić buraki pastewne

  • Słoiku, skąd jesteś? Lublin to największe i najpiękniejsze miasto na wschód od Wisły. Jeśli cię stać na 500zł i nie zas.asz ze strachu gondoli to masz okazję, by się przekonać.

  • Jeszcze parę lat temu organizowany był wyścig kolarski przez tereny lubelskie, w tym Lublin -tour de pologne.
   Z transmisji tv z lotu śmigłowca Lublin wyglądał bardzo ciekawie względem innych miast, a starówka przepięknie!
   Cudze chwalicie, a swojego nie znacie…

 6. Będą bombardować?

 7. A KOVID SIE SZERZY, POZDRO

 8. oczekuję bluzgów

  tradycyjnie, jak to zwykle w mieście inspiracji impreza dla wtajemniczonych. Ciekawe , że niby redakcja zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumki, zmierza w kierunku „wyższej” kultury

Wiadomości z info112