Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na ulice Lublina wyjedzie specjalny autobus. Raz w miesiącu będzie kursował między największymi firmami

Ulice: Mełgiewska, Wrotkowska, Krochmalna czy też strefa ekonomiczna znajdują się na trasie autobusu, który będzie kursował w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Pasażerowie poznają lubelskie firmy i profili działalności.

Od przyszłego miesiąca w Lublinie organizowane będą wycieczki pn. „Poznaj Gospodarczy Lublin”. Specjalny autobus pojedzie trasą prowadzącą ulicami, przy których znajdują się największe z przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie miasta. Natomiast pracownik Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin będzie opowiadał uczestnikom na temat obecnych i dawnych lubelskich firm, przedstawi też ich historię i profili działalności. Całość skierowana jest do osób, które chcą poznać gospodarcze oblicze stolicy naszego regionu.

Organizatorem przejazdów, które odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca, jest Miasto Lublin we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Lublin. Jak tłumaczy prezydent Lublina Krzysztof Żuk, z roku na rok wzrasta liczba zlokalizowanych w mieście firm oraz tworzonych przez nie miejsc pracy, rosną również nakłady inwestycyjne lubelskich przedsiębiorstw. Dlatego też postanowiono przedstawić mieszkańcom tę gospodarczą stronę Lublina.

– Lublin wybierany jest przez nowych inwestorów nie tylko ze względu na dogodne położenie komunikacyjne, ale przede wszystkich na dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników czy nowoczesnej infrastruktury biznesu. Część podmiotów kontynuuje lubelskie tradycje gospodarcze, jednak równocześnie w mieście pojawia się coraz więcej firm prowadzących działalność w branży zaawansowanych technologii. Cykl jesiennych wycieczek to doskonała okazja do zapoznania się z biznesowym potencjałem miasta – dodaje Krzysztof Żuk.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny, należy jednak wcześniej dokonać rejestracji. Wiadomo już, że trasa przejazdu będzie wiodła m.in. ulicami: Mełgiewską, Metalurgiczną, al. Witosa, Moritza, Vetterów, Braci Krausse, Plewińskiego, Grygowej, Drogą Męczenników Majdanka, Wrotkowską czy też Krochmalną.

(fot. lublin112)

24 komentarze

 1. Jak słyszę o takich przedsięwzięciach to nie dziwię się że rząd obcina samorządom dotacje. Komu to potrzebne? To są ciężkie pieniądze, które można by wydać na coś wiele pozyteczniejszego. Nie martwcie się mieszkańcy, pan prezydent Lublina wszystko sobie odbije po nowym roku kiedy podbije nam choćby podatek od nieruchomości.

 2. Ale głupota?

 3. Wypłaty będą wozić

 4. po co czytacie artykuł, który budzi w Was takie negatywne emocje?
  Poczytajcie sobie o Baltic Pipe, będziecie szczęśliwsi…

 5. Mietek z mietłą

  Jezeli już mowa o autobusie i strefie ekonomicznej, to połączenie komunikacyjne jest wyjątkowo nędzne.

 6. Świetny pomysł 🙂 Niebawem dzieki sankcjom będzie to podróż po skansenie

 7. Ale bzdura, już widzę jak tłumy pędzą żeby ich tam wyhebliło.

 8. jakoś nie widzę sensu takich jazd

 9. Autobus będzie jeździł z firmy do firmy i zbierał nadzwyczajne zyski.

Z kraju