Na ul. Turystycznej utworzą pasy spowalniające. Będą utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku nocami na ul. Turystycznej w Lublinie będą wykonywane prace związane z malowaniem pasów spowalniających. W okolicach przejazdu kolejowego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

W przyszłym tygodniu na ul. Turystycznej w Lublinie, w rejonie przejazdu kolejowego, rozpoczną się prace związane z malowaniem pasów spowalniających. Będą one wykonywane na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa na tym przejeździe kolejowym.

Jak nas poinformował wykonawca, wszystko zostało tak zaplanowane, aby powodować jak najmniej utrudnień w ruchu. Dlatego też prace będą wykonywane w godzinach nocnych.

W godzinach od 21:00–5:00 zamykany będzie jeden pas jezdni. Pojazdy będą zaś przepuszczane wahadłowo. Utrudnienia potrwają przez 2 kolejne dni. Jeżeli będą występowały niekorzystne warunki atmosferyczne, termin ten może zostać przesunięty.

(fot. lublin112-zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Po co tam pasy spowalniające, nawierzchnia i sam przejazd jest na tyle nierówny że i tak trzeba zwalniać. Lepiej wydać kasę na coś pilniejszego.

  • Faktycznie bez sensu. Że też trzeba kierującym przypominać o tym, że przez przejazd kolejowy może przejeżdżać pociąg i dlatego warto zmniejszyć prędkość by się upewnić, że nie nadjeżdża.
   Na Filaretów przy Romantycznej namalowanie pasów wydaje mi się, że pomogło. Coś czerwonego i stukającego w koła, podczas przelotu ekspresową obwodnicą dzielnicy daje kierującym do myślenia.

 2. Ot znowu ktoś myśli nie tą stroną co trzeba ale kasa wydana

  • Bo lepiej te pasy namalować dopiero po jakiejś spektakularnej katastrofie w ruchu lądowym. Do póki autokar z 30 osobami nie zderzy się pociągiem, to szkoda farby. To, że przejazd jest strzeżony – nie sprawia, że na przejeździe nie może dość do zderzenia z pociągiem.

 3. znając wykonawców dla PKP to będą malować 4 lata, tak jak modernizują wiadukt na Diamentowej

  • EEEtam jezdze tedy od 30lat. Praktycznie kazdy, kto jezdzi tamtedy codziennie nie zwalnia zbytnio na tym przejezdzie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)