690 680 960

Na ul. Józefa Franczaka „Lalka” będzie bezpieczniej

Miasto ogłosiło przetarg na budowę brakującej części chodnika przy ulicy Józefa Franczaka „Lalka” po stronie osiedla Nowy Felin. Nowy chodnik, który umożliwi mieszkańcom osiedla bezpieczny i szybki dostęp do komunikacji miejskiej będzie gotowy jeszcze w tym roku.

– Ogłosiliśmy postępowanie na budowę kolejnej infrastruktury w dzielnicy Kośminek. Nowy chodnik znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też usprawni w tym miejscu ruch samochodowy. Zadanie zostanie zrealizowane z projektu z Budżetu Obywatelskiego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prace obejmą budowie chodnika po stronie południowej ul. Józefa Franczaka „Lalka” na odcinku od skrzyżowania z ul. Doświadczalną do wysokości wjazdu do Inkubatora Przedsiębiorczości. W ramach inwestycji powstanie ok. 485 metrów chodnika o szerokości 2 m wraz ze zjazdami. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej.

Chodnik będzie zrealizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”, stąd wykonawca inwestycji będzie zobowiązany również do opracowania dokumentacji projektowej, projektów stałej i czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień, nadzorów autorskich oraz dokumentacji powykonawczej.

Otwarcie ofert zaplanowano na 25 maja. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania. Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu „ D-1. Bezpieczna Ulica – budowa chodnika do przystanku MPK” VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 1127 głosów, a jego koszt to 180 tys. zł.

(fot. Google, Miasto Lublin)

6 komentarzy

  1. No i to by było z inwestycji „niesamochodowych” na ten rok. Budowa 500 metrów chodnika za 200.000PLN w zupełności wystarczy, żeby pokazać, że buduje się także coś innego poza kolejnymi parkingami. Można wrócić do budowy kolejnych parkingów, bo choć ich ciągle przybywa, to potrzeba ich coraz więcej.

  2. Łolaboga chodnika łysy zrobi, dać nagrodę!

  3. A za Zorzę to kiedy się wezmą do jasnej anielki ??

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami