Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na trzy miesiące stracili prawa jazdy, mają też do zapłacenia wysokie mandaty

Tylko w ciągu minionych dwóch dni policjanci z Puław zatrzymali trzech kierowców na drogach powiatu puławskiego, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Najwięcej na liczniku miał kierujący audi 21-latek z powiatu zwoleńskiego. Młody kierowca w rejonie szkoły podstawowej i przejścia dla pieszych jechał z prędkością 115 km/h.

Reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Mężczyzna stracił na trzy miesiące prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysiące złotych. Jego konto „wzbogaciło się” także o 14 punktów karnych.

Podobne konsekwencje spotkały także kierujących toyotą i audi, którzy zostali zatrzymani wczoraj w miejscowości Góry w gminie Markuszów. 37-latek z powiatu wałbrzyskiego oraz 69-latek z powiatu sochaczewskiego przez najbliższe trzy miesiące nie będą mogli wsiąść za kółko, będą za to musieli zapłacić wysokie mandaty.

 

– Apelujemy do kierowców o wolniejszą, zgodną z przepisami jazdę. Dzisiaj ostatni dzień długiego weekendu, czas powrotów i większy ruch na drogach. Zadbajmy wspólnie, aby ten dzień upłynął spokojnie, a wszyscy bezpiecznie dotarli do celu – mówi komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

(fot. Policja Puławy)

11 komentarzy

 1. To jest polska policja w pigułce. Jeden pomiar na łuku a drugi za krzakami.

  • Nie głąbie!
   To jest polski kierowca w pigułce.
   Obszar zabudowany, przejście dla pieszych i prędkość ponad sto na godzinę.

  • No i zobacz, na łuku i jak zasuwał. Dwa razy tyle powinien dostać. A zza tych krzaków może wybiec dziecko lub pies i pędząc z taką prędkością nie zdążyłby zahamować. Takiemu to trzy razy taki mandat.

  • Dobrze Stefanek że ty prawka nie masz.

 2. Przepisowo to oni na pewno nie jechali, ale zdjęcia wskazują, że pomiary mogły być wykonane nieprawidłowo – nie ma znaczenia „na czyją korzyść”, sąd mógłby mieć odmienne zdanie co do winy kierujących jeśli doszłoby do procesu. To tyle gdybania ?

 3. Powinni stracić prawo jazdy z brakiem możliwości do końca życia!
  Przecież nie ma szansy na poprawę… Oni po prostu się nie nadają do tego.
  W terenie zabudowanym przekraczać prędkość ponad 2x? Są umysłowo niedorozwinięci.

 4. Zasłaniają znaki cwaniaki latają budżet

 5. A gdzie tam łuk drogi widzicie?

 6. A jak nie zapłacą 50 groszy za odblokowanie prawa jazdy po 3 miesiącach kara będzie o wiele dotkliwsza bowiem utracą prawo jazdy na 6 miesięcy i zapłacą karę do 30 000.

 7. Marka pojazdów absolutnie przypadkowa. Czapeczka na łbach też.

Dodaj komentarz

Z kraju