690 680 960

Na terenie województwa lubelskiego w szpitalach przebywa pięć osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

W niedzielę po południu Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał dane dotyczące sytuacji wywołanej przez koronawirusa. W chwili obecnej w szpitalach w regionie przebywa pięć osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest 5 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, zaś 3 osoby poddane zostały kwarantannie. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 359 osób.

W cały kraju 168 osób jest hospitalizowanych, 932 zostały objęte kwarantanną, zaś 7122 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Do chwili obecnej ujawniono 8 przypadków zakażenia koronawirusem na terenie Polski. Osoby te przebywają w szpitalach w Warszawie, Zielonej Górze, Raciborzu, Ostródzie, Szczecinie i Wrocławiu. Dzisiejsze dwa przypadki dotyczą mężczyzny z woj. śląskiego i kobiety z woj. mazowieckiego.

W piątek w Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie rozpoczęła się diagnostyka koronawirusa SARS-CoV-2. Badania diagnostyczne prowadzone są wyłącznie na zlecenie szpitalnych oddziałów zakaźnych. Do tej pory w całym kraju przebadano 1154 próbki.

Dzisiaj w wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

– Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego – czytamy w komunikacie.

Na godzinę 20:03 na całym świecie zarejestrowano 109 609 zakażeń i 3 800 zgonów. Na terenie Włoch zmarło 366 osób. Najwięcej zachorowań na terenie Europy odnotowano we Włoszech 7 375, Francji 1 126, na terenie Niemiec 1 018 i Hiszpanii 613. Poza Chinami w ciągu doby przybyło ponad 3500 nowych zachorowań.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Anty ciemnogrod

  Dla pisuarow niema problemu. Ten wirus to zwykła grypa 🙂 niema tematu paniki.

  • Nie, nie jest to wcale grypa. Uważasz że panika pomoże?

  • Zwykła grypa nie ma tak wysokiej śmiertelności u osób starszych i słabszych odpornościowo. Tu właśnie o nie chodzi – o ile dzieci, młodzież i ludzie w sile wieku nie mają powodów do niepokoju to dla osób starszych i schorowanych stanowi ona śmiertelne zagrożenie.

 2. jak obstawiacie? kiedy będzie 1000 zdiagnozowanych przypadków w polsce? Ja daję 2-3 tygodnie

 3. Działanie TrzyMamy Się

  Obecnie Wojsko i Władze wzywają wszystkich 19 latków jak co roku na kwalifikację _ZBĘDNE ZBIEGOWISKO!?
  A nie można tego przełożyć na później?
  Czy lepiej narażać ich i ich bliskich na zagrożenie?
  Liczy się efekt a gdzie logika i dbanie o drugiego człowieka!?
  Kilkadziesiąt Młodych osób przyjeżdża z różnych niepewnych miejsc i to na raz!
  Życie i zdrowie Najważniejsze!?
  „W razie nieuzasadnionego niestawienia się do kwalifikacji wojskowej osoby do tego zobowiązanej, wójt lub burmistrz (prezydent miasta) nakłada na tę osobę grzywnę albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję.”

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas