Na skupie złomu zastał złodziei. Właśnie sprzedawali należące do niego metalowe elementy (zdjęcia)

Dwaj mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, kiedy w punkcie skupu złomu sprzedawali skradzione przedmioty. O dalszym losie 29 i 39-latka zadecyduje sąd.

W miniony czwartek policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie o kradzieży metalowych elementów na szkodę mieszkańca Pruszkowa. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Sarnaki, jednak sprawcy usiłowali sprzedać należące do niego przedmioty w punkcie skupu złomu na terenie gminy Konstantynów w powiecie bialskim.

Pokrzywdzony relacjonował, że gdy był poza miejscem zamieszkania został poinformowany o kradzieży należących do niego metalowych elementów rozebranej studni głębinowej. Sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia, jednak zgłaszający postanowił pojechać na najbliższy skup złomu, gdzie zobaczył swoją własność i nieznajomych, podczas transakcji sprzedaży.

Na miejscu policjanci zatrzymali 29 i 39-latka. Mężczyźni przyznali się do kradzieży. Dodali, że przedmioty leżały poza terenem posesji już od pewnego czasu i byli przekonani, że są niczyje. Co więcej, mężczyźni poruszali się ciągnikiem rolniczym, a kierujący pojazdem 29-latek był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi wykonali badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się mężczyzna w chwili kierowania pojazdem. Oprócz tego 29-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

4 komentarze

 1. To nie była kradzież, to była akcja sprzątania terenu. Panowie policjanci powinni wystawić mandat właścicielowi złomu za śmiecenie.

 2. ale skarby stracil wlasciciel, ja sam wyrzucam pod ulice zlom dla takich zlomiarzy zeby sobie zabrali, jak lezy poza ogrodzeneim to zabieraja bez pytania.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku