Niedziela, 23 sierpnia 202623/08/2026
690 680 960
690 680 960

Na rondzie pojechał prosto, opel zawisł na krawężniku. Kierujący miał w organizmie niemal 2,5 promila

Wczoraj na jednym z rond w Biłgoraju kierowca opla pojechał prosto. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

W poniedziałek około godziny 13 w Biłgoraju na rondzie im. ks. Jana Mroza pojazd osobowy zawisł na krawężniku. Na miejscu interweniowali policjanci.

Jak się okazało, 57-letni mieszkaniec Biłgoraja kierując pojazdem marki Opel, pojechał na rondzie prosto i po chwili pojazd zawisł na krawężniku. Przy okazji auto uszkodziło właz studzienki kanalizacyjnej.

Kierujący pojazdem mężczyzna był nietrzeźwy. 57-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. bilgorajska.pl)


Ustaw lublin112.pl jako preferowane źródło w Google

8 komentarzy

  1. Franio inny niż tamten Franio
    Ocena: 0

    „Na rondzie prosto”

  2. Miasto rond:)

  3. rolnik co nieznalazł żony
    Ocena: 0

    A który zakaz ?? Bo jak pierwszy to…

  4. Ocena: 0

    Pieją kury pieją , niemają kury kierowcy.
    Pieją kury pieją bo to taka Biłgorajska mentalność.

  5. Ocena: 0

    Ten radiowóz nie wydaje się dawać dobrego przykładu parkowania (no chyba, że to jest wyznaczone miejsca parkingowe z dojazdem (czyli jezdnią, a nie chodnikiem) do tego miejsca postojowego, bo
    -nie przy krawędzi jezdni
    -niemal w obrębie skrzyżowania – poniżej wymaganych minimów od skrzyżowania
    -jazda po PdP
    -jazda po chodniku
    -jeżeli ten pojazd ma DMC ponad 2,5 to także nie ma prawa wjechać na chodnik nawet 1 kołem

    Oczywiście, niektóre zasady ruchu mogą nie być przestrzegane przez kierujących pojazdami uprzywilejowanymi – i gorąco wierzę, że ten pojazd parkuje prawidłowo. Instytucja powołana do pilnowania ładu i porządku publicznego, oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego nie powinna dopuszczać się nieprawidłowych zachowań.

    • widzisz włączone światła na górze auta? Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia dzbanie.

  6. Jak by było zdjęcie to pewnie nota była by wysoka, a tak 0/10.

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia