Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na przystankach PKP pojawią się elektroniczne tablice z rozkładami jazdy i system nagłośnienia

Stacje i przystanki zlokalizowane na szlaku kolejowym z Lublina do Warszawy mają zostać wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Prace mają zostać zrealizowane w tym roku.

Spółka PKP PLK przygotowuje się do kolejnego etapu prac związanych z podwyższeniem standardu obsługi i bezpieczeństwa pasażerów na szlaku kolejowym z Lublina do Warszawy. Na odcinku między Lublinem a Otwockiem powstanie nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej. W 40 lokalizacjach, czyli na poszczególnych stacjach i przystankach, zamontowane zostaną wyświetlacze przy krawędziach peronów, elektroniczne tablice z rozkładami jazdy, system nagłośnienia na peronach i kamery monitoringu.

Całość ma stanowić duże ułatwienie dla pasażerów, którzy nie tylko na bieżąco będą mogli sprawdzić rozkład jazdy czy też czas oczekiwania na dany pociąg, lecz również usłyszą komunikaty o odjazdach i przyjazdach pociągów. System ma być w pełni zintegrowany, co oznacza, że komunikaty wizualne i głosowe będą podawane równocześnie. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy, informacja w systemie zostanie aktualizowana.

Tablice informacyjne mają prezentować następujące dane: godzinę odjazdu pociągu, jego kategorię i numer, oznaczenie przewoźnika, trasę w postaci stacji docelowej i podstawowych stacji pośrednich, peron lub tor z którego pociąg odjeżdża, ewentualne opóźnienia czy też inne przydatne pasażerom informacje.

Zarządca linii kolejowej ogłosił właśnie przetarg na montaż urządzeń. Pod koniec marca PKP PLK ma zapoznać się z ofertami, a w drugim kwartale podpisać umowę z wykonawcą. System dynamicznej informacji pasażerskiej ma być gotowy do końca bieżącego roku.

(fot. PKP PLK)

5 komentarzy

  1. Ale ze w Lublinie też? Jeśli tak to cud jakiś chyba

  2. Em. Patyk pocieszyciel

    Ja na razie to tylko producenci tych cudeniek zacierają łapki, bo opróżnią magazyny, a i grosza sporo wpadnie…

  3. Stare pragotrony były o wiele lepsze.

  4. Matko pamiętaj dziecko twój skarb.

  5. wolalem prawdziwe zegary metronu, a nie takie jak na foto, ciekawe jak bedzie z tą nową synchronizacja

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo