Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na nowe pętle niebawem wjadą autobusy. Zmienią się trasy kilku linii

Pod koniec tygodnia uruchomione zostaną dwie nowe pętle autobusowe na terenie Lublina. W związku z tym, wydłużone będą trasy niektórych linii komunikacji miejskiej.

Od najbliższej soboty 26 czerwca, wraz z wejściem w życie wakacyjnego rozkładu jazdy, w Lublinie uruchomione zostaną dwie nowe pętle autobusowe. Pierwsza z nich powstała przy ul. Żeglarskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Krężnicką i Janowską, druga przy ul. Franczaka „Lalka” tuż przy granicy z Kalinówką i Świdnikiem.

Przy ul. Żeglarskiej zbudowano miejsce dla 14 autobusów i parkingi Park&Ride dla ponad 30 samochodów. Do tego przebudowano i dobudowano chodnik oraz ścieżkę rowerową. Przy ul. Franczaka „Lalka” powstała pętla dla 6 autobusów oraz zatoka parkingowa Kiss&Ride. Do tego dochodzą chodniki i ścieżka rowerową w kierunku ul. Bony.

Na obu węzłach znajduje się infrastruktura dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz zaplecze socjalno-sanitarne do obsługi kierowców. Do tego dochodzi infrastruktura przystankowa, w tym wiaty, wyświetlacz dynamicznej informacji przystankowej oraz biletomat. Znajdują się tam również ładowarki dla autobusów elektrycznych. Nie zabrakło też stojaków rowerowych

Jak wyjaśnia Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, miejsca te mają integrować transport samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Węzły przesiadkowe są ważne nie tylko z punktu widzenia miasta, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W związku z uruchomieniem pętli, wydłużone zostaną trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. Do węzła przy ul. Żeglarskiej dojeżdżać będą linie nr 1, 15, 21, 37, 40 oraz N1, zaś do pętli przy ul. Franczaka „Lalka” linia nr 7.

Na nowe pętle niebawem wjadą autobusy. Zmienią się trasy kilku linii

Na nowe pętle niebawem wjadą autobusy. Zmienią się trasy kilku linii

(fot. UM Lublin, ZTM Lublin)

14 komentarzy

 1. Ciekawe kiedy dowiemy się co z tego dobra da się ukraść, czy zniszczyć

 2. No i będą dalej nas wozić złomy podwykonawców co wyglądem sugerują że przyjechały do nas z krajów 3-go świata i stare powarszawskie jelcze bez klimatyzacji i biletomatów.

  • gdzie ty jezdzisz chyba nie w Lublinie

   • 34, 32, 8… wystarczy poczekać chwilę na przystanku w centrum to zobaczysz jaki skansen nas wozi.

    • Właściwie to MAZy 103 z LLA tak wyglądają. Ale im do dojeżdżenia zostało coś około roku umowy. O ile nie będzie przedłużenia z wolnej ręki na kilka miesięcy to w przyszłym roku pozbędziemy się MAZów 103 i Solbusów. Mazy 203 mogą się przydarzyć bo wciąż są produkowane.

 3. „Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

 4. Jaki koszt pętli na franczaka?
  Na prawdę potrzebna była ta pętla na franczaka? Dla jednego autobusu!!!?

  • Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

   Spokojnie, jak pojawiła się stosownej wielkości pętla to i więcej autobusów się tam zapętli 😆

  • naprawdę

  • Będzie więcej bo osiedle idzie w tamtą stronę. Tylko ZTM musi podumać jakie stado tam puścić o jednej godzinie raz na pół dnia.

 5. A dlaczego linia nr 6 nie będzie dojeżdżała do węzła przy ul. Żeglarskiej?

 6. Kurcze a dlaczego tylko 7mka z Felina zrobić jakąś szybką linię bo to katastrofa się dostać gdzieś z Felina ostatnio półtorej godziny jechałam z czechowa masakra prezydencie zrób coś z tym

 7. kiedy będzie wydłużona trasa autobusów do Dąbrowy?????Bardzo ważne dla seniorów

 8. na Żeglarskiej nawet krzaczki posadzone
  nie sądzę, żeby ktoś podlewał
  młode krzaczki bez wody i upały po 50 st. w pełnym słońcu – wszystko zdechnie, kasa zmarnowana, ugór zostanie