Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na Lubelszczyznę wracają pociągi dalekobieżne

Od przyszłego tygodnia będą kursowały pociągi z Lublina do Zielonej Góry oraz z Lublina do Warszawy przez Lubartów i Parczew. Na tory wyjedzie również pociąg z Warszawy do Dorohuska przez Dęblin, Puławy, Lublin, Świdnik i Chełm.

Od piątku 8 maja PKP Intercity przywraca kolejne połączenia, zawieszone do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Na tory wracają m.in. trzy pociągi do naszego regionu. Pasażerowie będą mogli korzystać z pociągu IC Czartoryski relacji Lublin – Zielona Góra. Wyjeżdżał on będzie z Lublina o godz. 5:10, a do Zielonej Góry dojedzie o godz. 14:23. W przeciwnym kierunku skład będzie wyjeżdżał o 14:51, by dotrzeć do Lublina o 23:51.

Pociąg TLK Tuwim relacji Lublin – Warszawa Zachodnia wyjedzie z Lublina o godz. 16:41, a dotrze do stolicy o godz. 19:54. Skład ten pojedzie przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski i Łuków. W przeciwnym kierunku pociąg będzie wyjeżdżał z Warszawy o godz. 10:17, by na lubelski dworzec wjechać o godz. 13:32. Kursował będzie także pociąg IC Kiev Express relacji Warszawa Zachodnia – Dorohusk przez Dęblin, Puławy, Lublin, Świdnik i Chełm. Z Warszawy będzie on wyjeżdżał o godz. 17:55, zaś z Dorohuska o godz. 5:40.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo podróżnych przewoźnik umożliwia obecnie zakup biletów na 50 proc. miejsc siedzących po to, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące. PKP Intercity zwiększyło także częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia składów. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety. Z kolei kierownicy pociągów i konduktorzy wyposażeni są w maseczki i rękawiczki ochronne, żele do mycia i dezynfekcji rąk oraz środki do dezynfekcji terminali mobilnych.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

 1. No to teraz się dopiero zacznie pandemia

 2. Po wiadukcie na Janowskiej na pewno pojadą

 3. co drugie miejsce to 4 osoby w przedziale, czyli i 3 za dużo, żeby zachować odległość 2 metrów
  jak pkp sobie te co drugie miejsca wyliczyła, to nie mam pojęcia
  a po wiadukcie może … przeskoczą? most zwodzony? nie mam pomysłu…
  no i kiedy cokolwiek do Krakowa?

 4. Jak się coś komentuje to trzeba mieć troszeczkę pojęcia, a po wiadukcie cały czas jeżdżą

 5. Do Warszawy przez Lubartów pociągi nie jadą wiaduktem nad Janowską??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo