Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na łąkach powstaje największy w mieście park sportowo-rekreacyjny

Trwają prace przy jednym z największych terenów zielonych w Puławach, które niebawem uzyska całkowicie nowe oblicze. W parku zarówno dzieci jak i seniorzy znajdą coś dla siebie. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Nabiera kształtów największy w Puławach park sportowo-rekreacyjny, jaki powstaje na błoniach pomiędzy ulicami Kaniowczyków i Słowackiego. Na powierzchni ponad 4,2 hektara znajdzie się ścieżka edukacyjna, park linowy, cztery place zabaw, przeplotnie linowe, mostek ogrodowy dla pieszych, dwie siłownie zewnętrzne z 13 dwustronnych stanowiskami do ćwiczeń, plac do street workout’u a także ogrodzony wybieg dla psów z elementami małej architektury.

Od strony ul. Słowackiego powstaje półkolisty nasyp o wysokości 1,5 m, który zimą będzie miał zastosowanie jako górka dla saneczkarzy, latem zaś posłuży do wypoczynku na leżakach. Wszystkie główne alejki w parku zostaną utwardzone, pozostałe uzyskają miękką nawierzchnię. Place zabaw dla dzieci zajmą 1,1 tys. mkw parku, infrastruktura sportowa ponad 860 mkw., zaś wybieg dla psów będzie miał powierzchnię tysiąca mkw. Na 78 procent całej powierzchni wykonane zostaną nasadzenia roślinności. Zaplanowano 112 nowych drzew liściastych, 253 krzewy iglaste, 12340 krzewów liściastych, do tego pnącza, byliny, trawy i paprocie.

Oczywiście wszystko uzupełnią liczne ławki, kosze na śmieci, a także miejsca do piknikowania. Błonia zyskają nowy parking, oświetlenie i monitoring, Zgodnie z planem, prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Wartość inwestycji to 5,9 mln złotych. Nowy park będzie jednym z największych terenów zielonych w Puławach.

(fot. UM Puławy)

Jeden komentarz

  1. juz niedlugo zabraknie zywnosci w Polsce a tutaj wyrzuca sie pieniadze w błoto zamiast przeznaczyc na melioracje

Z kraju