Na jadące auto przewróciło się drzewo (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem silne podmuchy wiatru sprawiły, że na jednej z dróg powiatu puławskiego drzewo przewróciło się na jadący pojazd osobowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 20 na drodze pomiędzy Żyrzynem a miejscowością Kotliny w powiecie puławskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, którego wynikało, że na jadący pojazd spadło drzewo.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Puław i Żyrzyna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Po dojeździe służb ratunkowych na miejsce zdarzenia okazało się, że na jadących samochód upadło drzewo. Kierująca nim osoba sama opuściła rozbite auto. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu konaru drzewa z drogi oraz odłączeniu napięcia elektrycznego i zakręceniu butli LPG w pojeździe oraz sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Przez kilkadziesiąt minut droga w rejonie zdarzenia była zablokowana.

(fot. OSP KSRG Żyrzyn)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Mało prawdopodobne, żeby drzewo przewróciło się akurat w momencie przejazdu. Bardziej prawdopodobne, że zwalone drzewo przez jakiś czas leżało na drodze i stanowiło zwyczajną (nieruchomą, nieoświetloną, nieoznakowaną) przeszkodę na drodze, której kierujący nie był w stanie ominąć, ani się przed tą przeszkodą zatrzymać.
  Gdyby zamiast przewróconego drzewa na drodze znajdował się nieoświetlony rowerzysta/traktor, czy leżał pijany/ranny człowiek to wina kierującego, który nie uniknął najechania byłaby dokładnie taka sama.

  • Jakby ktoś nie zauważał, to nigdzie nie twierdzę, że traktorzysta/rowerzysta bez oświetlenia, pieszy bez odblasków czy zarządca drogi nie ponoszą w jakim stopniu winy.
   Oczywiście, że są winni tego co wymieniłem (brak oświetlenia, droga z nieoświetloną przeszkodą – leżącym drzewem, poruszanie się drogą złą stroną itp.) i powinni odpowiadać za popełnione wykroczenie, ale sprawcą wypadku jest strona dokonująca najechania.

 2. a leśnicy tną setki ha w okolicznych lasach , byle tak by nie było z dróg widać zostawiając 50-100m. zadrzewienia od dróg
  S_K_A_N_D_A_L !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021