Nielegalny migrant z Iranu zatrzymany na granicy. Chciał dotrzeć do Niemiec

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w rejonie granicy obywatela Iranu. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę państwową i chciał przedostać się do Niemiec.

W minioną sobotę funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Hrebennem, zatrzymali w pobliżu granicy na terenie powiatu tomaszowskiego, obywatela Iranu. Mężczyzna pieszo, nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski.

47-latek został zatrzymany dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu oraz umiejętnościom tropiącym psa służbowego Dora i jego przewodnika.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatel Iranu został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem. Migrant przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy i zeznał, iż powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i po zakończeniu czynności administracyjnych, przekazano go służbom granicznym Ukrainy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Kolejny inżynier w drodze do obiecanego raju. Z tą różnicą, że tam nikt z nich nie garnie się do pracy. Byłem w Berlinie w ub. roku i tylko się potwierdziły moje przypuszczenia. Siedzą albo chodzą po mieście bez celu, a gdy ktoś poczuje chęć zakupienia nielegalnych „używek” to wiadomo do kogo uderzać w pierwszej kolejności. W sumie to nawet mi tych Niemców nie szkoda. Chcieli, to mają. A najlepsze jest to udawanie przed wszystkimi, że mimo tego co się tam dzieje to wszystko jest przecież w jak najlepszym porządku.

 2. Juź tak blisko był celu , zamiast załadować w auto i podrzucić do Zgorzelca , to jeszcze kare nakładają ??? Gdzie ta empatia ????

 3. Granica polsko-ukraińska jest zewnętrzną granicą UE. Pytanie moje brzmi: dlaczego jest tak chu … wo strzeżona?

 4. oni tam „bardzo cięzko” pracują na wzrost niemieckiego PKB …w końcu nic nie robienie i siedzenie na socjalu ,to też „praca „

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS