Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na drogach pojawią się kolumny pojazdów wojskowych

W ciągu najbliższych dwóch tygodni na drogach powiatu puławskiego będzie można dostrzec kolumny pojazdów wojskowych. Ma to związek z zaplanowanymi ćwiczeniami.

Od najbliższej soboty na drogach powiatu puławskiego poruszać się będą kolumny pojazdów wojskowych. Przewozić one będą zarówno żołnierzy jak też sprzęt i wyposażenie wojskowe. Jak zapewnia dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppłk Zbigniew Krzyszczuk, wszystko to ma charakter szkoleniowy i w żaden sposób nie ma nic wspólnego z działaniami bojowymi.

W ciągu pierwszych dni ćwiczenia prowadzone mają być w okolicach miejscowości Wólka Gołębska, Borowa i Skoki. Szkolenie będzie realizowane w ramach zajęć z przedmiotu „Taktyka”. W trakcie działań nie będzie wykorzystywana amunicja bojowa ani też środki pozoracji pola walki.

Ćwiczenia mają być prowadzone do 28 czerwca.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

9 komentarzy

  1. tak tak szykuja sięna wojenke a na bliskim wschodzie alby patrzeć jak się zacznie

  2. Sami prowokują a później się dziwią że ich ktoś będzie atakował w obronie własnej… Jankes nigdy nie był i nie będzie przyjacielem naszym…

  3. A kto był ? Ruscy też nie byli przyjaciółmi o Niemcach nawet nie wspomnę a Francuzi i angole już swoje tez udowodnili swego czasu . Każdy „przyjaciel” ma jakiś swój interes na tym do zrobienia, kwestia przypilnowania by nie dać się za bardzo w balona zrobić .

  4. Po chorobę niszczą nawierzchnię w takie upały. Zabawy w wojsko zachciało się.

  5. Po hot-dogi wpadli? Bo przecież nie tankować 😀 😀

  6. ludzie na jaką wojenkę… Rosji się nie opłaca, bo za duża awantura, a żaden zysk z bogactw naturalnych. Zresztą dla nich to 3-5 dni marszu w zależności od pogody…

  7. Na Krym jadę hej,na Krym,hej,hej

Z kraju