Na drogach będzie można napotkać kolumny pojazdów wojskowych. Do Polski przyjedzie kilkanaście tysięcy żołnierzy

Od dzisiaj, na drogach w całym kraju, będzie można napotkać poruszające się kolumnami wojskowe ciężarówki, Hummery oraz specjalistyczny sprzęt. Pojazdy będą wjeżdżać do Polski od strony zachodniej, a następnie przemieszczać się po niemal wszystkich województwach.

Od dzisiaj, na drogach całego kraju, kierowcy napotkają na wzmożony ruch pojazdów wojskowych. W najbliższych tygodniach do Polski przybędzie łącznie kilkanaście tysięcy żołnierzy amerykańskich oraz przedstawicieli wojsk sojuszniczych głównie niemieckich i brytyjskich, wraz ze sprzętem. W kolumnach po kilkanaście pojazdów będą oni przemierzać drogi pomiędzy przejściami granicznymi i poligonami na północy i wschodzie Polski. Spora część sprzętu transportowana będzie koleją.

Związane jest to z rozpoczynającymi się międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi DEFENDER-Europe 20, które na terenie Polski potrwają od końca lutego aż do sierpnia. Pierwsze dwie kolumny żołnierzy ze sprzętem wjadą do naszego kraju już dzisiaj przekraczając około godz. 20:00 i 20:30 granicę w Kołbaskowie. Następnie przejadą przez Szczecin, a po postoju na terenie 12. Brygady Zmechanizowanej ruszą dalej na poligon w Drawsku Pomorskim. W najbliższych dniach kolejne kolumny żołnierzy ze sprzętem wjeżdżać będą do Polski przez przejścia graniczne w Świecku oraz Kołbaskowie i korzystając m.in. z autostrady A2 i drogi krajowej nr 10 kierować się będą na poligony w głębi kraju.

Dokładnych tras oraz terminów przejazdu armia nie ujawnia, zapowiedziano jednak, że kolumny pojazdów wojskowych będą wjeżdżać do Polski od strony zachodniej, a następnie przemieszczać się po niemal wszystkich województwach. Działania zostały jednak zaplanowane w ten sposób, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać funkcjonowanie kierowcom, jak też mieszkańcom. Większość z przejazdów jest zaplanowana na godziny nocne, jednak niektóre będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu.

W kolumnach będą jechały m.in. Hummery, cysterny, specjalistyczne pojazdy niskopodwoziowe i ciężarówki. Na wybranych trasach mogą wtedy być wprowadzane czasowe ograniczenia prędkości. Będzie to sygnalizowane kierowcom m.in. poprzez mobilne tablice zmiennej treści. Jednocześnie na niektórych trasach, przed mostami i wiaduktami, ustawione zostaną specjalne znaki. Są one przeznaczone jedynie dla kierowców pojazdów wojskowych i mówią o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów, ale w skali MLC, różniącej się od tej stosowanej dla pojazdów cywilnych w Polsce. Dla kierowców pojazdów cywilnych nie mają one znaczenia.

(fot. GDDKiA, lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Beda jechać od strony niemuec i przy okazji zarażać koronawirusem wszystkie województwa… sprytne rozegranie

 2. A może to działania prewencyjne związane z koronawirusem. Mogą blokować i izolować potencjalnie zainfekowane miejscowości.

 3. buuuahahahaha! 🙂 gratuluje pomysłu!

 4. Kolejny okupant? Ile wypadków będzie?

 5. Anonimowy wielbiciel

  Na Berlin to w drugą stronę

 6. Anonimowy wielbiciel

  Ale jak nie na zachód to ” Ky4a „

 7. „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów” -Stanisław Lem. Ja npaisała bym, że większość to idioci.

 8. Domniemam, że to wszystko diesle. Czy Policja nie powinna rozpocząć akcji „Smog”?

 9. To dlatego mamy S-ki? 😁😁😁😁

 10. lepsze wojska USA niż radzieckie czy niemieckie

  • lepsze w czym…? okupant to okupant… Z krowimi chłopcami to jest tak: „Najpierw was wyr..chamy a później będzie zmiana i zrobicie nam loda…”

  • Lepsze??? WTF? Trollu lub nieuku, zerknij do kart historii – wszelkie wojny, rewolucje, komunizm, bolszewizm == to ręka anglosaskich zydobanksterow, tych samych, którzy finasują obecne manewry (m.in.).
   A słyszałeś trollu o Jałcie, Poczdami, Teheranie? To poszukaj prawdy.

  • Łowca kretynizmów

   Śmiem wątpić

 11. Znowu będą wypadki…

 12. Jest ładna okazja dla zydohamerykancow do cichego przerzucenia sprzętu górniczego – akurat ich bazy stacjonują tu, gdzie Polska ma cenne surowce w ziemi….

 13. W którym atomówki z Turcji jadą?

 14. Wojska sojusznicze z Niemiec???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach