690 680 960

Na chodniku znalazła portfel z pieniędzmi. Udało się odnaleźć właściciela

Mieszkanka Włodawy na jednej z ulic miasta znalazła portfel z zawartością pieniędzy i dowodu osobistego. Kobieta przyniosła znalezisko policjantom, którzy ustalili właściciela zguby.

W środę około godziny 11 do włodawskiej komendy mieszkanka Włodawy przyniosła znaleziony portfel z zawartością dowodu osobistego i pieniędzmi w kwocie ponad 1000 złotych. Kobieta natrafiła na znalezisko na jednej z ulic miasta.

Policjanci przyjęli znalezione przedmioty i ustalili, że zgubił je mieszkaniec Włodawy. Mundurowi przekazali zgubę właścicielowi, który nie krył radości z odzyskania swojego mienia.

Należ pamiętać, aby nie traktować znalezionych rzeczy jako niczyich. Portfel z pieniędzmi i dokumentami na pewno ma swojego właściciela. Nie oddając cudzej własności możemy narazić się na poważne konsekwencji karne. Art. 119 kodeksu wykroczeń i art. 284 kodeksu karnego regulują kwestie odpowiedzialności za przywłaszczenie cudzej rzeczy.

(fot. Policja)

3 komentarze

 1. „Kobieta przyniosła znalezisko policjantom, którzy ustalili właściciela zguby.”
  jak im przyniosła dowód, to policja nie ustaliła właściciela, a co najwyżej jego telefon lub miejsce zamieszkania. bo sam właściciel był ustalony z dowodu – a policję kosztowało to 5 sekund klikania w komputerze. nie wiem po co o tym wspominać, łaski nie zrobili.
  na pochwałę zasługuje natomiast znalazca! szacunek!

 2. Ten się ucieszył, a inny może oskarżyć, że brakuje pieniędzy. I potem tłumacz się… Lepiej nie ruszać. Leży to niech sobie leży.

 3. Cieee chorobaaaa !!!

  To, ze na chodniku znalazła portfel z pieniędzmi to i w Polsce sie mogło zdarzyć, ale że oddała ???
  Trudno uwierzyć… to chyba face news.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas