Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do MPK Lublin trafił nowy autobus. Na razie na testy

Od dzisiaj pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej mają okazję podróżować najnowszym modelem autobusu marki Mercedes. Testuje go MPK Lublin.

W poniedziałek na ulice Lublina wyjechał najnowszy model autobusu Mercedes Conecto. Pojazd ma 18 metrów długości jest całkowicie niskopodłogowy i przystosowany do przewożenia osób z niepełnosprawnością. Posiada czworo drzwi. Na pokład może zabrać 140 pasażerów w tym 39 na miejscach siedzących.

Autobus jest w pełni klimatyzowany, wyposażony w monitoring i system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika. Silnik spełnia normę emisji spalin Euro 6 czyli najwyższe europejskie normy ochrony środowiska.

Autobus trafił do Lublina na testy. W dniu dzisiejszym jeździ na linii nr 26. W kolejnych dniach będzie obsługiwać m.in. linię nr: 10, 14, 26 i 57.

(fot. materiały producenta)
2016-05-10 18:10:41

23 komentarze

 1. były pracownik firmy roku bieżącego

  Jakie testy ? Jak codziennie brakuje kilku wozów…

 2. DLACZEGO NIE MOŻNA BYŁO WSPOMÓC POLSKIEJ GOSPODARKI I KUPIĆ POLSKIEGO SOLARISA KTÓRY JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH PRODUCENTÓW AUTOBUSÓW W EUROPIE ? Patriotyzm Gospodarczy – Lubię to.

  • Zgadzam się w stu procentach

   • ja również, ale trzeba by się zapytać POstkomunistów ile przytulili kasy za wepchanie Mercedesa na lubelskie przystanki?

  • nie zadawaj takich trudnych pytań

  • Nie wiem, nie znam wypowiem się !! Ale po co czytać co się komentuje… ja wiem lepiej nie seba ?

  • Ale jeszcze go nie kupili tylko testują. To jak z autem w salonie – jazda próbna nie zobowiązuje do kupna. Czytaj ze zrozumieniem.

  • zgadzam sie , dlaczego nie solaris

  • Popieram – zwłaszcza, że conecto to „wyrób mercedeso podobny z turcji”

   PS. Najgorsza sytuacja od 6 lat, że prezesem MPK zawsze jest człowiek z nadania politycznego „łysego ze świdnika” nie mający żadnej wiedzy odnośnie komunikacji miejskiej – efekt taki, że MPK nie ma taboru i ratuje się podwykonawcami – taka „kreatywna księgowość”

  • jak bys prowadzil kiedykolwiek mercedesa i solarisa to bys wiedzial dlaczego. jaki patriotyzm??? idiotyzm chyba wspomagac gospodarke panstwa ktore cie kazdego miesiaca okrada na 30%.

   • Patriotyzm patriotyzmem, ale liczyć też trzeba umieć. Państwo tak na prawdę okrada Ciebie w 70%, a 30% tego co zarabiasz tak naprawdę jest twoje.

  • SOLARIS TO [] WIELKIE JEST TLUCZE SIE STRAAZNIE I NIEWYGODNY DLA KIEROWCY SMIEC ZAUWWAZ ZE JAK JEZDZISZ TYM ZLOMEM W ZIMIE TO PUZZDZI W [] U KIEROWCY YEZ MUSZA W KURTKACH JEZDZIC A W MERCU W KOSZULCE Z KRUTKIM REKAWEM W ZIMIE SIW Z[]. TAKI TO NAJLEPSZY SPRZET W EUROPJE W AUTOSANIE TAK SAMO ALE WYGODNY PRZYNAJMNIEJ

 3. skoro ma klimatyzację, to może by tak w końcu zacząć jej używać??

 4. A na jakiej linii można spotkać najnowszy zakup prezesa MPK – pt. Ursus elektrowolt ? Po zlikwidowaniu specjalnej dla niego linii ślad po tym wynalazku zaginął.

 5. Ursus by był lepszy

 6. niech przetestują w końcu czy na fotelach zwróconych ku sobie jest odpowiednia ilość miejsca, żeby te 4 osoby się zmieściły, dorosłe a nie przedszkolaki…

Z kraju