Do MPK Lublin trafił nowy autobus. Na razie na testy

Od dzisiaj pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej mają okazję podróżować najnowszym modelem autobusu marki Mercedes. Testuje go MPK Lublin.

W poniedziałek na ulice Lublina wyjechał najnowszy model autobusu Mercedes Conecto. Pojazd ma 18 metrów długości jest całkowicie niskopodłogowy i przystosowany do przewożenia osób z niepełnosprawnością. Posiada czworo drzwi. Na pokład może zabrać 140 pasażerów w tym 39 na miejscach siedzących.

Autobus jest w pełni klimatyzowany, wyposażony w monitoring i system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika. Silnik spełnia normę emisji spalin Euro 6 czyli najwyższe europejskie normy ochrony środowiska.

Autobus trafił do Lublina na testy. W dniu dzisiejszym jeździ na linii nr 26. W kolejnych dniach będzie obsługiwać m.in. linię nr: 10, 14, 26 i 57.

(fot. materiały producenta)
2016-05-10 18:10:41

Zobacz również

23 komentarze

 1. były pracownik firmy roku bieżącego

  Jakie testy ? Jak codziennie brakuje kilku wozów…

 2. DLACZEGO NIE MOŻNA BYŁO WSPOMÓC POLSKIEJ GOSPODARKI I KUPIĆ POLSKIEGO SOLARISA KTÓRY JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH PRODUCENTÓW AUTOBUSÓW W EUROPIE ? Patriotyzm Gospodarczy – Lubię to.

  • Zgadzam się w stu procentach

   • ja również, ale trzeba by się zapytać POstkomunistów ile przytulili kasy za wepchanie Mercedesa na lubelskie przystanki?

  • nie zadawaj takich trudnych pytań

  • Nie wiem, nie znam wypowiem się !! Ale po co czytać co się komentuje… ja wiem lepiej nie seba ?

  • Ale jeszcze go nie kupili tylko testują. To jak z autem w salonie – jazda próbna nie zobowiązuje do kupna. Czytaj ze zrozumieniem.

  • zgadzam sie , dlaczego nie solaris

  • Popieram – zwłaszcza, że conecto to „wyrób mercedeso podobny z turcji”

   PS. Najgorsza sytuacja od 6 lat, że prezesem MPK zawsze jest człowiek z nadania politycznego „łysego ze świdnika” nie mający żadnej wiedzy odnośnie komunikacji miejskiej – efekt taki, że MPK nie ma taboru i ratuje się podwykonawcami – taka „kreatywna księgowość”

  • jak bys prowadzil kiedykolwiek mercedesa i solarisa to bys wiedzial dlaczego. jaki patriotyzm??? idiotyzm chyba wspomagac gospodarke panstwa ktore cie kazdego miesiaca okrada na 30%.

   • Patriotyzm patriotyzmem, ale liczyć też trzeba umieć. Państwo tak na prawdę okrada Ciebie w 70%, a 30% tego co zarabiasz tak naprawdę jest twoje.

  • SOLARIS TO [] WIELKIE JEST TLUCZE SIE STRAAZNIE I NIEWYGODNY DLA KIEROWCY SMIEC ZAUWWAZ ZE JAK JEZDZISZ TYM ZLOMEM W ZIMIE TO PUZZDZI W [] U KIEROWCY YEZ MUSZA W KURTKACH JEZDZIC A W MERCU W KOSZULCE Z KRUTKIM REKAWEM W ZIMIE SIW Z[]. TAKI TO NAJLEPSZY SPRZET W EUROPJE W AUTOSANIE TAK SAMO ALE WYGODNY PRZYNAJMNIEJ

 3. skoro ma klimatyzację, to może by tak w końcu zacząć jej używać??

 4. A na jakiej linii można spotkać najnowszy zakup prezesa MPK – pt. Ursus elektrowolt ? Po zlikwidowaniu specjalnej dla niego linii ślad po tym wynalazku zaginął.

 5. Ursus by był lepszy

 6. niech przetestują w końcu czy na fotelach zwróconych ku sobie jest odpowiednia ilość miejsca, żeby te 4 osoby się zmieściły, dorosłe a nie przedszkolaki…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska