Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Motocyklem uderzył w znak drogowy. „Wypiłem tylko jedno piwo”

Nietrzeźwy motocyklista wypadł jednośladem z drogi i uderzył w znak. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 38-latek tłumaczył policjantom, że wypił „tylko” jedno piwo.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Gołe Łazy w powiecie łukowskim. Ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku uczestniczył motocyklista, który doznał obrażeń ciała. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący motocyklem marki Honda 38-latek zjechał z jezdni i uderzył w znak drogowy – „obszar zabudowany”. Siła uderzenia była tak duża, że znak został wyrwany z podłoża. W wyniku wypadku pokrzywdzony motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 38-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wcześniej wypił „tylko” jedno piwo. Mundurowi zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy. Gdy tylko jego stan zdrowia pozwoli, to usłyszy zarzut.

Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Łuków)

6 komentarzy

  1. O jedno piwo za dużo.

  2. Jak co dzień Policjanci z: Łukowa, Włodawy i okolic Zamościa, zaczaili się na pijanych rowerzystów, a tu im się trafił pijany kierujący pojazdem silnikowym trafił i roboty narobił.

  3. No szkoda,że tak tylko zaończył jazdę.

  4. Jednego portera bałtyckiego łyknął to i tyle wyszło.

  5. Przecież siniaki w białych kołnierzykach mówią że piwo to nie alkohol .

  6. Kolesiowi należy się pochwała za respektowanie przepisów. Postarał się, żeby nie wjechać w obszar zabudowany z nadmierną prędkością?

Z kraju