Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Próbował uciec oplem przed policjantami. Miał przy sobie marihuanę (zdjęcia)

Zamojscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego oplem. 33-latek miał przy sobie marihuanę, co więcej, wstępne badanie wykazało, że wsiadł on za kierownicę samochodu pod wpływem środków odurzających.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Zamościa dali sygnał do zatrzymania kierowcy pojazdu osobowego marki Opel. Mężczyzna na ul. Lubelskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającemu przez drogę dla rowerów mężczyźnie. Kierujący nie podporządkował się wydanemu przez policjantów poleceniu. Wręcz przeciwnie, zaczął przyśpieszać starając się uciec przed patrolem.

Mężczyzna nie miał zamiaru się zatrzymać i uciekał ulicami Zamościa, a następnie pojechał na teren gminy Skierbieszów. Tam, w miejscowości Dębowiec Kolonia kierujący porzucił swój samochód, po czym pieszo rzucił się do ucieczki.

Policjanci zatrzymali 33-latka na pobliskich polach, nieopodal miejsca, gdzie porzucił pojazd. Szybko wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontroli drogowej.

Funkcjonariusze odnaleźli przy nim prawie 10 gramów marihuany. Wstępne badanie, które przeprowadzili mundurowi wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających oraz niezatrzymanie do kontroli drogowej. Nie ominie go również odpowiedzialność za popełnione wykroczenia. Wkrótce jego postępowanie oceni sąd.

Próbował uciec oplem przed policjantami. Miał przy sobie marihuanę (zdjęcia)

Próbował uciec oplem przed policjantami. Miał przy sobie marihuanę (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. Co za pomysł, żeby uciekać oplem? Burakowozem może udałoby mu się zwiać.