Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Morderstwo w Rakowiskach. Są zarzuty dla dwójki 18-latków

Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej postawiła zarzuty dwójce 18-latków, którzy w nocy z 12 na 13 grudnia zamordowali małżeństwo z Rakowisk.

Kamil N. i Zuzanna M., dwójka 18-latków uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego, przyznała się do zabójstwa Jerzego N. i Agnieszki N. małżeństwa mieszkającego w Rakowiskach.

– W toku postępowania zatrzymano Kamila N. (syna zamordowanych) i Zuzannę M. zarzucając im, że w nocy z 12 na 13 grudnia 2014 r. w Rakowiskach, w powiecie bialskim, działając wspólnie i w porozumieniu z zamiarem bezpośrednim zabójstwa Jerzego N. i Agnieszki N, zadali im po kilkanaście uderzeń trzema nożami powodując rany kłute i cięte szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych, co doprowadziło do wstrząsów krwotocznych w wyniku których pokrzywdzeni zmarli – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk – Jankowska.

Oboje przesłuchani przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu oraz złożyli wyjaśnienia zgodne w swej treści.

– Zuzanna M. wyjaśniła, że zabójstwo wraz z Kamilem N. zaplanowali dwa tygodnie temu, kupili m.in. lateksowe rękawiczki. Jak wyjaśniła zaplanowali wszystko krok po kroku. Powodem tego czynu był brak akceptacji rodziców dla ich związku – dodaje Beata Syk – Jankowska.

Dziś Prokuratura wystąpi do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obojga podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Kamil N. i Zuzanna M. odpowiedzą za przestępstwo z art. 148 § 3 kk (zabójstwo kwalifikowane), które zagrożone jest karą nie krótszą od lat 12 pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

2014-12-15 11:30:19
(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Boże… co miłość może zrobić z człowiekiem…(ale ich ludzmi nie mozna nazwac to psychole) sama mam 23 lata mam chłopaka z którym jestem 6 lat ale to za rodzicami najpierw wskoczyłabym w ogień. Nie wiem jak można wpaść w wizję telewizji żeby napatrzeć się na jakieś mordy i zrobić to samo co w filmie, powinni zrobić w Polsce takie wiezienia jak w Stanach żeby z kulą u nogi chodzili i srali pod siebie!!!