Mniej ofiar śmiertelnych i wypadków. Lubelska drogówka podsumowała półrocze

Lubelscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali pierwsze półrocze 2016 roku. Statystyki pokazują, że zmniejszyła się liczba wypadków oraz ofiar śmiertelnych wśród pieszych.

Wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają głównie sami kierowcy, ich zachowanie na drodze oraz poszanowanie przepisów i innych użytkowników dróg. Ważnym aspekt są coraz nowsze i bezpieczniejsze auta oraz nowe drogi.

– Nie można jednak zapomnieć o działalności policyjnych patroli w zakresie efektywnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz szeregu akcji prowadzonych przez mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Pierwsze półrocze tego roku w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2015 roku wygląda na Lubelszczyźnie lepiej – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Przez sześć miesięcy 2015 roku na Lubelszczyźnie doszło do 569 wypadków, zaś w pierwszym półroczu 2016 roku policjanci odnotowali ich 560. W tym samym okresie spadła liczba ofiar śmiertelnych, w tym roku zginęły 72 osoby. Zdecydowanie, bo o 50% zmniejszył się udział ofiar pieszych w wypadkach z 26 do 13.

– Podczas pracy na drodze policjanci ujawnili w tym półroczu blisko 102 tys. wykroczeń drogowych, przeprowadziliśmy także prawie 359 tys. badań kierujących na zawartość alkoholu. W całym 2015 roku na drogach Lubelszczyzny doszło do 1250 wypadków liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 188 – dodaje nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

2016-07-10 17:48:06
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Najlepsza akcja jak policjanci spia w insygni a obok nich zachrzaniaja kierowcy lamiac przepisy lub drogowka lamiaca przepisy nie majac wlaczonych syren i swiatel. Polskie pseudo organy prawa to zwyczajna legalnie dzialajaca mafia lamiaca wlasne prawo.

  2. „asp” masz rację najpierw niech psełdo policja da przykład jak się jeżdzi przepisowo a póżniej niech wymaga od innych. Nieraz widzę jak oni jeżdżą to aż scyzoryk się sam otwiera.

  3. ..za to niusów o wypadkach więcej 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie