690 680 960

Młody mężczyzna zniknął pod wodą. Trwa akcja poszukiwawcza (zdjęcia)

Na zbiorniku wodnym w wyrobisku na terenie kopalni piachu w miejscowości Zawieprzyce Kolonia trwa akcja służb ratunkowych. Strażacy poszukują młodego mężczyzny, który podczas kąpieli zniknął pod powierzchnią wody.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w miejscowości Zawieprzyce Kolonia w powiecie łęczyńskim, na zbiorniku wodnym na terenie kopalni piachu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mężczyzn zniknął pod wodą.

Jak ustaliliśmy, kilku mężczyzn przyszło nad zbiornik kąpać się. W pewnym momencie jeden z nich zniknął pod powierzchnią wody. Jego koledzy usiłowali sami go odnaleźć, a następnie powiadomili służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Łęcznej i z OSP z okolicznych miejscowości, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Strażacy obecnie przeszukują zbiornik wodny, wykorzystywany do tego celu jest również sonar.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Żeby złotymi słowami mówić, ostrzegać, tłumaczyć, zakazywać… to i tak jest to rzucaniem pereł przed wieprze.
  Niech u ziemia lekką będzie…

 2. Wyrazy współczucia dla rodziny

 3. No i jak się sytuacja zakończyła? Wiadomo coś?

 4. Szkoda chlopaka i tych co z nim byli!!

 5. często chodzę na dłuższe spacery z psem (10-20 km) las zawieprzycki i łąki wzdłuż Wieprza często są naszym celem a tamtejsze zalane wyrobisko traktujemy jako ochłoda dla i dobra zabawa dla psiaka – jednakże zawsze trafi się jakiś tubylec, który wygania nas z tamtego miejsca bo… w zasadzie nie wiadomo dlaczego… nie mógł teraz rozpędzić tej libacji alkoholowej? czy może sam w niej uczestniczył?
  blisko 300 osób w tym roku już utonęło w PL ciekawe ile z nich na strzeżonych kąpieliskach i basenach???
  Ludzi topiących się po alkoholu na niestrzeżonych akwenach powinni traktować jako somobójców

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas