690 680 960

Włamywał się do altanek, bo miał trudną sytuację materialną. Nagrała go kamera monitoringu

Decyzją sądu w miniony piątek 43-latek z Białej Podlaskiej trafił do tymczasowego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach multirecydywy. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie bialscy policjanci przyjęli zgłoszenia o włamaniach do altanek ogrodowych na terenie ogródków działkowych. W każdym przypadku sposób działania był taki sam, więc wszystko wskazywało na to, że włamań dokonała jedna osoba. Sprawca kradł alkohol oraz produkty spożywcze, zaś swoim działaniem wyrządził starty na niemal 2 tys. złotych.

Bialscy policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli nagrania z monitoringu, znajdującego się w jednej z altanek. Widoczny był na nim wizerunek sprawcy. Bardzo szybko policjanci ustalili jego personalia. Okazało się, że jest to 43-latek z Białej Podlaskiej. I choć mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania policjanci dotarli do miejsca jego obecnego pobytu. 43-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie przesłuchania mężczyzn przyznał się do winy i tłumaczył, że powodem jego zachowania była trudna sytuacja materialna. Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach multirecydywy.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym losie 43-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Niestety, są, żyją wśród nas tacy, którzy uważają, że wystarczy mieć trudną sytuację materialną i jest to powodem, żeby okradać, oszukiwać, a nawet napadać i mordować.
  Ale nie pomyślą, że wystarczy pójść do jakiejkolwiek pracy (np. zbierać puszki, złom, butelki), czy do MOPS’u, albo św. Alberta na obiad.

 2. no i janka dojadą…a złotnika z lbna za 10 mln…mowa niech będzie ten 10 …zwolnią po areszcie…sram na takie prawo!

 3. No i po co zamykać? Dajcie mu robotę i 50 % podwyżki, darmozjady pisowskie mogą włącznie z niemowa na czele dostać dajcie i jemu! Hehe jak pisowskim szczurom w gębie słysząc o takich podwyżkach co? No już wypowiadać się nieroby z pińcet plus ahahaha j…. Łajzy!

 4. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Ooo, widzę tu polskiego piekiełka ciąg dalszy…
  Przypominam – najbliższe wybory macie za jakieś niecałe trzy lata…
  Nie wygryźcie się do tego czasu (bo strzelać nie macie z czego, tak Was rozbroili). 😆 😆 😆

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…