690 680 960

Młody mężczyzna odpowie za nękanie znajomej SMS-ami i telefonami

Zamojscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który od pewnego czasu nękał telefonami i SMS-ami mieszkankę powiatu zamojskiego. Prokurator postawił 22-latkowi zarzut uporczywego nękania kobiety oraz naruszenia jej nietykalności cielesnej.

Przed kilkoma dniami do zamojskiej komendy zgłosiła się 20-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego z informacją, że jej znajomy od pewnego czasu zastrasza ją i nęka.

22-latek od kilku miesięcy wielokrotnie z różnych numerów telefonów dzwonił do kobiety, wysyłał jej niezliczone ilości SMS-ów, a także próbował skontaktować się z nią osobiście. Co więcej, mężczyzna przyjeżdżał pod dom 20-latki i obserwował ją, sprawdzał z kim i gdzie przebywa. Młoda kobieta przekazała mundurowym, że czuje się zagrożona postępowaniem znajomego. Obawia się również o swoich bliskich.

Zamojscy policjanci zatrzymali 22-latka i doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Mężczyzna usłyszał zarzut uporczywego nękania pokrzywdzonej oraz naruszenia jej nietykalności cielesnej.

Policjanci przypominają – Kto popełnia przestępstwo stalkingu, czyli uporczywie nęka inną osobę lub osoby jej najbliższe i jeśli takie zachowanie wzbudza u pokrzywdzonego poczucie zagrożenia lub też istotnie narusza jego prywatność, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Policja swoje zrobiła ,reszta nalezy do sadu .Ale tu bym się skuteczności nie spodziewał biorąc pod uwagę znaną chyba wszystkim sprawę z programu UWGA w TVN ,gdzie sąsiedzi przesladują i uniemozliwiają korzystanie z domu jednej pani ,wyzywajac ją ,wrzucjąc na jej posesję petardy i rozbijac butelki a nawet atakując ją fizycznie .Sąd okazał się nad wyraz „skuteczny ” .Sprawa ciągnie się już chyba z 8 lat ,a stalkerzy jak gnebili tak gnębia .Taka jest własnie „skuteczność” naszych sądów .Ale chyba nie znajdzie się w tym kraju czlowiek zadowolony z wyroków tejże instytucji ….no może jakiś bandzior ,który dostał mniej niz zasłużył

 2. Hehe ,już widze jak ten stalker „odpowie ” .Dostanie zakaz zblizania i temu podobne smieszne zakazy ,których i tak nie bedzie komu egzekwować .Jak znowu bedzie ją przesladował ,pani przesladowana zadzwoni na policję ,policja zrobi swoje i sporzadzi notatke i tak wkółko .Skończy się to dopiero wtedy kiedy stalkerowi się to znudzi ,a nie „bo sąd go skazał „

 3. Kiedyś byłam nękana przez 7 lat i nic a wystarczyło bym ja wysłała 20 sms w ciągu 3 miesięcy i już byłam stalkerem więc to zależy na kogo trafisz .Ogólnie ludzie na psychotropach , alkoholu zaburzeni są bezkarni a ktoś działający w afekcie za małe przewinienie może mieć kłopoty . Policja musi przyjąć wszystko to Sąd podejmie decyzję czy było ‚uporczywe ‚ ,podejrzewam że nie .

 4. Pewnie była z nim ze 2 razy na piwie a chłop zakochał się jak to mówią miłość jest ślepa jego zaprowadzi do pudła

  • I temida ma opaskę na oczach, czyli sprawiedliwość jest ślepa.Sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie.

 5. Sądy i tak są ślepe i obojętne , niesprawiedliwe dla ofiar stalkingu i postępowań psychopatów . Waldek i rychu mają w pełni rację .Czas na zmiany .

 6. Redakcjo ten nękający miał 22 czy 23 lata? W tytule 23 lata a poniżej w artykule 22 lata

 7. Taka sytuacja

  Miałem podobnie, nidosc że typ mnie pobił i mi groził to przychodził pod dom pijany i rzucał butelki na podwórko. Poszło na policję i trafiło do sądu.. Skończyło się na tym że sędzia kazał mu przeprosić i Elo.

 8. Ja bym wsadził ale gosciowke do pudla….tacie nie mogla powoedziec by goscia przegonił albo z chłopakiem normalnie pogadać tylko odrazu na milicaj idzie ?? I tak mu nic nie zrobi ani sąd ani policja …więc pierdu pierdu takie gadanie co grozi ..

 9. Prsypuszczam ze Chlop się zakochał bo.mu dała nadzieję..później pewnie znalazła sobie innego gavha bo ma więcej szmalu i lepszy Samochod …znam takie młode cwaniaryyki myślą ze są damamix buhahhaa….kolego wylxej sie na nia ..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt