Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mknął audi przez obszar zabudowany 112 km/h. Stracił prawo jazdy

Wczoraj włodawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi. Mężczyzna jechał z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

W sobotę wieczorem w miejscowości Szuminka w powiecie włodawskim policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h.

– 45-letni mieszkaniec Warszawy złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 62 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 14 punktami karnymi – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Policjanci apelują

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

– Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

7 komentarzy

 1. Golec (czyt. bolec)

  Myślał, że tutaj na wschodzie nic nie ma to i przepisy nie obowiązują, a tu jaśnie pana warszawiaka spotkał psikus.

 2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  No jeśli to jeden z takich mieszczuchów,co gardzą drugim kierowcą,to go nie żałuję

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Na frezerów w Lublinie stali na wylocie do Świdnika ,ale chyba czekali na piratów drogowych ,bo rozpędziłem Audi ale mnie nie trzymali,przyjazna policja-szacun

 4. Jestem problemem Tuska

  Szkoda człowieka, będzie musiał autobusami, albo per pedes…

 5. Nieprawdopodobna prędkość!

 6. mieszaniec z Warszawy, ale frajda dla włodawskiej drogówki, może by tak panowie milicjanci z Włodawy zajęli się „misczami kierownicy” w vw lub audach z rejestracja LWL, ci to już nie wiedzą czy jeździć czy latać, jak się widzi LWL, LSW, LZ, LCH, LKS, LKR, LRY, LBI czy coś koło tego, to należy jak najszybciej uciekać na pobocze, bo gotowi są staranować

Dodaj komentarz

Z kraju