Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację. Lubelska Brygada OT okazała się najlepsza (zdjęcia)

W dniach 4-6 września w Nałęczowie odbyły się III Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację. W rywalizacji o Puchar Dowódcy WOT wzięło udział ponad 130 zawodników z 13 brygad OT. W klasyfikacji drużynowej już po raz trzeci najlepszy okazał się zespół 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uroczyste rozpoczęcie III Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację odbyło się w piątek, 4 września br. na stadionie LKS Cisy w Nałęczowie. Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w kilku kategoriach wiekowych. Zwodnicy rozpoczęli rywalizację od biegu sprinterskiego w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Następnie w sobotę i niedzielę w pobliskich kompleksach leśnych Stary Gaj i Nowy Gaj odbył się bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy w trzech kategoriach: kobiety, seniorzy oraz weterani.

O puchar Dowódcy WOT, medale i dyplomy rywalizowali zarówno żołnierze zawodowi, jak i terytorialnej służby wojskowej, w sumie ponad 130 zawodników z 13 brygad OT. Najlepsza drużynowo, już po raz trzeci z rzędu, okazała się drużyna 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce wywalczyła 7 Pomorska Brygada OT, a trzecie miejsce 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Organizatorem Mistrzostw WOT w Biegu na Orientację po raz trzeci była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.

(fot. WOT)

6 komentarzy

 1. Bieg na orientacje w mieście hahaha pewnie w lesie by się pogubili

  • Myślę, że jesteś w stanie zgubić się między regałami w Biedrze. Bez Janosika z domu nie wyjdziesz. Wiesz gieroj w internecie………….

 2. a teraz konkurs w polerowaniu lufy, mam swojego czarnego konia rajdu

 3. Zabawa w wojsko.

  Śmieszy mnie to WOT. Dzieci Counter-Strike’a bawią się w wojnę !

  Jak za moich czasów ( matura 2000rok. ) jak wojsko było obowiązkowe to nikt nie chciał iść.
  9/10 mężczyzn ściemniało jak się tylko da żeby nie iść do wojska.
  Wszyscy się uczyli po jakiś wieczorówkach czy zaocznych szkołach. ewentualne chorowali na wszelakie choroby aby tylko uniknąć zasadniczej służby wojskowej.

  Jak znieśli w 2008 roku obowiązkowe wojsko to po kilku latach zmiana o 180 stopni.
  Nagle okazało się jakie to fantastyczne jest kupić sobie mundur i jakieś przedmioty przypominające broń i udawać że się jest w wojsku.

 4. Haha zawody wygrywa drużyna która je organizuje i to w dodatku po raz trzeci.. na swoim terenie i samemu organizując pod siebie to chyba trochę nie fair wobec innych.. ciekawe jak by sobie poradziła ta Lubelska drużyna w zupełnie obcym terenie i na zawodach organizowanych przez kogoś innego…?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja