Minister infrastruktury na budowie obwodnicy Janowa Lubelskiego (zdjęcia)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką i dyrektorem lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosławem Czechem odwiedzili budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego. Trasa powstaje w ramach budowy drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów.

W miniony piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w wizytacji na powstającej właśnie obwodnicy Janowa Lubelskiego. Realizowana jest ona w ramach budowy drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Jak podkreślano w trakcie spotkania, inwestycja ta ma znaczenie europejskie, gdyż jest częścią szlaku Via Carpatia łączącego Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Dodatkowo konieczność jej budowy wynika z potrzeby stworzenia tranzytowego układu dróg na terytorium Polski.

Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na samej obwodnicy Janowa Lubelskiego powstanie m.in. 5 obiektów mostowych oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych. Realizacja odcinka umożliwi szybki i bezpieczny przejazd pojazdów pomiędzy Lublinem a Rzeszowem i spowoduje wyprowadzenie z centrum Janowa Lubelskiego ruchu tranzytowego.

Oprócz wizyty na budowie trasy S19 Andrzej Adamczyk wcześniej na dworcu PKP w Lublinie towarzyszył marszałkowi województwa lubelskiego Jarosławowi Stawiarskiemu i prezesowi PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneuszowi Merchelowi w podpisywaniu porozumienia dotyczącego utworzenie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Później wziął udział w spotkaniu w Niemcach, gdzie został ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej S19 Lublin – Lubartów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

(fot. UW)

13 komentarzy

 1. A to juz otwierają zę przyjechał przecinać wstęgę ?? I czemu akurat przed wyborami ??

 2. O to będą znowu nagrody

 3. Kolejny mutant z obietnicą!

 4. Izydor nie święty

  A w Janowie już jesień szaro buro po otwarciu S-ki psy będą d…. szczekać.

 5. Janów dziękuje PO za przygotowanie tej inwestycji !!

  • Jakbyś miał PO to do tej pory słuchał byś obietnic. Gdzie jest obwodnica w kierunku Frampola? W obietnicach PO!! I nie pisz że Janów dziękuje bo co najwyżej Ty.

   • Zejdź na ziemię. Budowa drogi tej klasy trwa około 8-10 lat, przy czym prace budowlane to zaledwie końcowe 2 lata. Najgorszą, najbardziej czasochłonną robotę, tj. określenie przebiegu, przygotowanie dokumentacji (DŚU, KP) oraz ogłoszenie przetargu zrobiono za kadencji PO. PiSowi z kolei „tylko” 2 lata zajęło rozstrzygnięcie tego przetargu. Teraz, kiedy inwestycja jest już w zasadzie wyłącznie w rękach budowlańców i jedyne, co rząd może zrobić, to coś popsuć, władze wysyłają na budowy ministrów żeby pochwalić się swoim „wkładem” – najpierw przyjechali na otwarcie (kilka miesięcy po faktycznym rozpoczęciu budowy!) a teraz znowu w jej środku (bo za 2 tygodnie wybory). No ale cóż – głupi lud to kupi, bo wydaje się mu, że budowa drogi ekspresowej niczym nie różni się od budowy altanki, i skoro łopaty poszły w ruch za kadencji obecnej władzy, to ta władza ma z tym cokolwiek wspólnego…
    Aha, jeszcze jedno – jak długo jeszcze będą nadawać decyzji ZRiD status ostatecznej? Budowa trwa już ponad rok, a na odcinku do Kraśnika nadal tego nie zrobiono, przez co właściciele zabranych działek do tej pory nie dostali odszkodowań!

   • A co do obwodnicy w kierunku Frampola, to z tego co widzę chyba nadal jest w sferze obietnic (tylko tym razem obietnic PiS, bo rządzą już prawie 4 lata!)? Przynajmniej jeszcze parę dni temu była, bo inaczej w stronę Zamościa jak przez Janów za cholerę nie dało się przejechać…

 6. A wczoraj we wiadomościach przekręcili nazwę i podali w Janowie podlaskim…. Śmiech…. Już się tak przejęli stadniną że nie rozróżniają który to janów…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki