Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkanka Lublina straciła 92 tys. złotych. Kobieta uwierzyła fałszywemu policjantowi

W miniony piątek jedna z mieszkanek Lublina straciła 92 tys. złotych. Kobieta przekazała dane do logowania na własne konto mężczyźnie podającemu się za policjanta.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie Lublina. Do mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Wymyślił on historię, że chce ochronić 50-latkę przed oszustwem. Według posiadanych przez niego informacji, środki finansowe znajdujące się na koncie kobiety miały być zagrożone.

W związku z tym poproszono kobietę o zmianę sposobu logowania, a następnie udostępnienie loginu i hasła. Pokrzywdzona w tej sposób straciła 92 tys. złotych.

Policjanci przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

19 komentarzy

  1. Dziwię się, że ktoś wierzy w ten artykuł.

  2. Nie należy wierzyć policjantom! Sama Policja to powtarza, aż do znudzenia.

  3. Pewnie na rencie kobiecina, chora umysłowo.

  4. ciekawe skąd ten policjant miał namiary na osobe z kasą, kto z banku daje namiary na te osoby, przeciez po loginie mozna wyłuskac tych pracowników co wchodzili na jej konto

  5. Nauka kosztuje….