690 680 960

Mieszkaniec Lublina chciał przechytrzyć garwolińskich policjantów. Posłużył się cudzym dokumentem

Policjanci z Garwolina zatrzymali do kontroli na drodze S17 kierowcę volkswagena. 44-latek okazał mundurowym cudzy dokument, bo sam ma zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd w Grodzisku Mazowieckim. Funkcjonariusze wykazali się jednak czujnością.

Policjanci z Garwolina zwrócili uwagę na jadącego drogą S17 volkswagena. Kierujący pojazdem, na wysokości Górzna, przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h i rozpędził się do 149 km/h.

Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. W trakcie prowadzonych czynności kierujący pojazdem przedstawił dokumenty i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoba na zdjęciu nie wyglądała jak on. Mieszkaniec Lublina okazał policjantom jako swoje prawo jazdy i dowód osobisty wystawione na inne nazwisko.

Policjanci wykazali się czujnością i szybko ustalili właściwe dane mężczyzny. Okazało się, że ”prawdziwy” kierujący ma zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd w Grodzisku Mazowieckim.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Posługiwanie się cudzym dokumentem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat, zaś za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Cwaniaczek z wojewodzkiego miasta chcial przechytrzyc powiatowych policjantów. A tu klops. Haha. Brawo garwolinscy policjanci, przez duuuze P. Gratulacje. Wirtualnie ściskam Panom dłonie.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…