Mieszkańcy woj. lubelskiego najrzadziej uruchamiają bony turystyczne

Ponad 27,4 tys. bonów turystycznych aktywowali już mieszkańcy województwa lubelskiego (do 19 sierpnia). W sumie w regionie te świadczenia może otrzymać ponad 210 tys. osób. W porównaniu z innymi województwami mieszkańcy woj. lubelskiego najrzadziej uruchamiają bony.

Świadczenie aktywowało do tej pory ok. 13 proc. uprawnionych. Największy odsetek bonów uruchomili natomiast mieszkańcy Dolnego Śląska – niemal 20 proc. W sumie z bonów może skorzystać w całej Polsce ponad 4 miliony osób, z czego przeszło 718 tys. uprawnionych już aktywowało bon.

Jest na to dużo czasu, bo bon można uruchomić nawet tuż przed wyjazdem na wakacje, a można nim płacić do końca marca 2022 roku. Bon wynosi 500 zł na każde dziecko, na które rodzic pobiera świadczenie Rodzina 500+. Na dziecko z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon. Nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną.

Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl i www.polska.travel . Obsługa świadczenia odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Specjalna zakładka z bonem widnieje na profilu w PUE tego rodzica, który pobiera świadczenie Rodzina 500+. Bon trzeba aktywować, potwierdzając swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Rodzic otrzymuje wtedy unikalny kod płatności, który podaje podczas zapłaty za usługi turystyczne. Do tej pory (19 sierpnia) Polacy wykonali ponad 143 tys. transakcji bonami. Suma zrealizowanych płatności przekroczyła 100 mln zł.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Ale jak to?! Podobno na Lubelszczyźnie to samo 500+ i nie miał kto na PoTrzaska głosować?

 2. Zdziwieni? Na dziecko dali 500 na odpoczynek, ale rodzic musi bulić z własnej kieszeni. Górnicy ze Śląska mogą sobie na to pozwolić. Tu na Lubelszczyźnie nie tak łatwo. Większość odkłada teraz kasę na wyprawkę szkolną. Bo ta wychodzi w tym roku wyjątkowo drogo.

  • Na wyprawkę dają 300 + więc chyba nie wychodzi tak drogo 😁

   • Gratuluję dochodów, ja to jednak czuję w budżecie dość mocno. Na same książki już wydałem 500, a to jeszcze nie wszystkie. Myślę, że jak już skompletuję całą listę łącznie z ćwiczeniami, zeszytami to zamknę się w 700-750. Całe szczęście, że reszta wyposażenia z ubiegłego roku jest w świetnym stanie. Ale we wrześniu jak zwykle szkoła też wyciągnie rękę po datki. Te 300 akurat na te składki wystarczy.

 3. ja już też wydałem, opłacało się to wźąść ciekawe czy dadzo z nowu?

 4. Krystian from Dżamajka

  Biedaki z zachodu już dawno przesiusialy hajs?

 5. elektorat, jak to mówiła szydłowa te pieniądze nam się należały, tak apropo wiecie że inflacja w polsce w tym roku to 3,7% tylko 1 kraj w europie ma wyższą bo 3,9. ale nasz pis taki fajny dał zdechlakom na emeryturze 70 zł przez co kupił sobie wybory a te 70 zł nawet na inflacje nie wystarczy, ale no „łuny nom dały”

  • ale pierdaczysz, tamte wszesniejsze tylko brały, a ci to przynajmniej dajoł może i biorą troche ale dużo dajoł a nie wszystko dla siebie ciemnaku

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS