Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy przecierali oczy ze zdziwienia. Dookoła zaparkowanych samochodów naniesiono „koperty” dla niepełnosprawnych

Rano samochody stały na zwykłych miejscach parkingowych, po południu już na kopertach dla niepełnosprawnych. Teren wokół pojazdów został pomalowany na niebiesko.

W środę od rana na osiedlu Borek w Turce trwają prace związane z wyznaczaniem miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z przepisami, muszą one być oznakowane niebieską farbą antypoślizgową. W rozporządzeniu ściśle określona też została ich liczba. Jest ona zależna od wielkości parkingu. Jeżeli ma on od 6 do 15 miejsc, wówczas musi być jedna tzw. koperta, kiedy parking ma do 40 miejsc – dwie a do stu miejsc, wówczas wyznaczane są trzy wydzielone stanowiska.

Pracownicy firmy wykonującej to zadanie napotkali jednak na problemy związane z zaparkowanymi pojazdami. O ile w większości przypadków udało się w miarę szybko ustalić ich właścicieli, tak przy kilku ulicach już nie. Jednak ekipa się nie poddała i… pomalowała na niebiesko teren wokół aut.

Jak nam przekazano, przy ul. Jarzębinowej właściciel samochodu się odnalazł, jednak nie mógł przestawić pojazdu, gdyż zgubił kluczyki. Jednak podjął działania, aby dostać się do auta bez nich. Mieszkańcy wskazują, iż problem ten wynikać ma z faktu, iż nie zostali wcześniej powiadomieni o planach dotyczących wyznaczania miejsc dla niepełnosprawnych.

22 komentarze

 1. a ćwok z audi już zmniejsza miejsce dla inwalidy, bo on wie ile starczy.

  • Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to NIE JEST miejsce dla inwalidy?
   Dopiero wtedy, gdy zostanie oznakowane zgodnie z przepisami, stanie się takim.

 2. i drugi raz będą dokańczać cy tak zostawią xD

 3. Co 10 ma w kwitach 02P więc i miejsc dla inwalidów potrzeba.

 4. Ale temat z [***] wzięty.
  A mojemu sąsiadowi gołębie na parapet siadają.

 5. mógł zostawić, nie parkował przecież na miejscu dla niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz