Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy nie odpuszczają. Znów odwiedzili biuro posła Hetmana przywożąc ze sobą gnojowicę „ZDRAJCA” (zdjęcia)

Po raz kolejny przed biurem poselskim Krzysztofa Hetmana w centrum Lublina rozlana została gnojowica. Tym razem ustawiono też tablicę z napisem „ZDRAJCA”.

W kilku województwach trwają kolejne protesty rolników domagających się zrealizowania ich postulatów. Blokowane są m.in. drogi na Podkarpaciu. W naszym regionie nie ma związanych z tym utrudnień, za wyjątkiem prowadzonych od dłuższego czasu blokad przejść granicznych w Dorohusku, Hrebennem czy też Zosinie.

Nie oznacza to jednak, że rolnicy z Lubelszczyzny przestali walczyć o przyszłość swoich gospodarstw. Dziś po południu odwiedzili zlokalizowane w centrum Lublina biuro poselskie Krzysztofa Hetmana. Przed wejściem do kamienicy przy ul. Chopina wylana została gnojowica. Ustawiono też tablicę z napisem „ZDRAJCA”.

– Podjechali samochodem osobowym i zaczęli z pojemnika rozlewać gnojowicę. Ta spływała jezdnią na odcinku kilkudziesięciu metrów w stronę ul. Narutowicza. W całej okolicy roznosił się okropny smród – wskazują okoliczni mieszkańcy.

O wszystkim zaalarmowana została policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren, ustalili też markę i numery rejestracyjne pojazdu. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Przypomnijmy, to już kolejny tego typu przypadek w tym miejscu. W miniony czwartek, późnym wieczorem, także rozlana została tam gnojowica. Wówczas Krzysztof Hetman oświadczył, iż traktuje to jako symbol. Wyjaśniał, że „jest to gnój, jaki musimy posprzątać po PiS-ie, to jest gnój, jaki zostawił nam PiS po swoich ośmiu latach rządów„.

86 komentarzy

 1. Lista hańby europosłów z #Koalicja13grudnia, którzy poparli przymusową relokację nielegalnych migrantów❗️
  👇
  ❌Marek Balt
  ❌Marek Belka
  ❌Robert Biedroń
  ❌Włodzimierz Cimoszewicz
  ❌Łukasz Kohut
  ❌Leszek Miller
  ❌Róża Thun und Hohenstein
  ❌Bartosz Arłukowicz
  ❌Sylwia Spurek

  • Ty chyba z ch..m na rozumy się pozamieniales pisowcu

   • Z powodu euro-podatku za emisję CO2 płacimy 2x wyższą cenę za energię. Pakiet migracyjny narzuci 30 tys migrantów/rok i karę 20 tys euro/migranta=600 mln euro/rok. Plus kary za elektrownie węglowe, samochody spalinowe, emisję CO2 domów, otwarcie rynku na UKR. To jest szaleństwo.

    • podatku od emisji CO2 nie płacilibyśmy, gdyby pisowkie tuzy intelektu rozwijali oze, zamiast dumnie piać, że „wungla mamy na sto lat”…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112