Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkaset litrów alkoholu trafiło do radiowozu, a „producent” został zatrzymany (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie produkował alkohol. Mundurowi zabezpieczyli kilkaset litrów gotowego produktu.

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej skontrolowali jedną z posesji na terenie miasta. Mundurowi posiadali informacje, że mieszkający tam 57-latek produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu informacje te potwierdziły się.

W trakcie przeszukania całego domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkaset litrów gotowego już produktu, rozlanego do 5 litrowych butelek oraz aparaturę do jego produkcji. Policjanci ustalili też klienta, który zakupił nielegalny alkohol.

Policjanci zatrzymali 57-latka do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, zaś o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tys. zł. Mundurowi ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Kilkaset litrów alkoholu trafiło do radiowozu, a „producent” został zatrzymany (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

 1. Berbelucha

 2. Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Państwo ma monopol na produkcję alkoholu i nie toleruje konkurencji, zwłaszcza tej niepłacącej podatku od jego produkcji.
  A, że dzieli policjanci „zabezpieczyli”… pewnie skierują toto do dezynfekcji łapek, boć przecie pandemia jeszcze trwa…

 3. KONIEC! WESELE ODWOŁANE!

  • Kilkaset litrów na wesele, no cóż, tym bardziej w obecnych czasach, gdzie liczba gości jest ograniczona. Musieli by walić gaz przez kilka tygodni, bo tak na raz to szybko to wesele zamieniło by się w serię pogrzebów, geniuszu.

   • Janusz Robak, brat Krzysztofa Robaka.

    Ty chyba na „pólskim” weselu nigdy nie byłeś… taki baniak 5 litrów to na dwóch szwagrów na rozgrzewkę… o % na oczepinach nie wspomnę.

 4. Na własne potrzeby nie można? Ktoś pozbył się konkurencji i uprzejmie doniósł.

 5. Ale będzie biba na komendzie!

 6. Ortalionowy rycerz

  „Kilkaset litrów alkoholu trafiło do radiowozu” – niezłą bibę tam będą mieli w radiowozie, no chyba, że teraz będzie służył jako magazyn.

Z kraju