690 680 960

Mieszkańcy chcieli, więc wybudują. We Włodawie powstanie promenada

Trakt spacerowy ze ścieżką rowerową, do tego stylowe oświetlenie, ławeczki i taras widokowy. We Włodawie wybudują promenadę, której powstania życzyli sobie mieszkańcy.

W styczniu władze Włodawy przeprowadziły wśród mieszkańców ankietę. Chodziło w niej o ocenę, czy planowany projekt „Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska” jest w mieście potrzebny. Zainteresownie było spore, do Urzędu miasta wpłynęło około 600 ankiet, w których przeważały pozytywne wypowiedzi. Ponad 80 procent mieszkańców wyraziło zainteresowanie projektem jak też opowiedziało się za odwiedzaniem budowli.

Ponieważ miasto nie było w stanie samodzielnie udźwignąć finansowego zrealizowania inwestycji, w styczniu złożony został wniosek o 85-procentowe dofinansowanie budowy promenady w konkursie RPO w działaniu 7.1 Dziedzictwo naturalne. Teraz okazało się, że włodawski projekt znalazł się na pierwszym miejscu listy przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania otrzymując 88 punktów. Do konkursu zgłoszono łącznie 28 projektów. Włodawa wyprzedziła tak znane miejscowości turystyczne jak Krasnobród czy Zwierzyniec.

Nowoczesna promenada nad Włodawką połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”.

– Budowa promenady pozwoli na ożywienie tej części miasta. Jest to dobre miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców mimo licznych trudności spaceruje brzegiem Włodawki. Już niebawem będą mogli się cieszyć rekreacją w bardzo komfortowych warunkach. – zapewnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Wartość inwestycji wynosi 1 188 026,35zł. Dofinansowanie z RPO to 83%, czyli 986 987,29 zł. Niebawem miasto powinno ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji, budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

(fot. UM Włodawa)
2016-12-14 13:48:03

4 komentarze

  1. Przejście graniczne na Bugu !!!! To jest nr 1 !!!! Czy wy tam macie samych imbecyli we władzach ?!?!?!

    • Przejście dawno by już było…ale tamta strona nie ma kasy. Możemy zrobić przejście z mostem na rzece a za mostem wjedziemy w pole.

  2. Ta promenade to chyba po to żeby łagwa zarobił na kostce brukowej.ciekawe ile burmistrz i radni wzięli w łapę.

  3. Kolejna „inwestycja”, kolejny zmarnowany milion.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska