Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miesiąc temu oszukał ją „amerykański lekarz”, nic jej to nie nauczyło. Teraz poszła wziąć kredyt dla „amerykańskiego żołnierza”

Wszystkie swoje oszczędności wysłała „amerykańskiemu lekarzowi”. Pomimo tego, że składane przez medyka obietnice się nie spełniły, zaufała „amerykańskiemu żołnierzowi”. Nie miała już pieniędzy, więc poszła do banku wziąć kredyt.

Wielokrotnie informowaliśmy o oszustwach na „amerykańskiego” żołnierza, lekarza czy też dyplomatę, do jakich w ostatnim czasie dochodzi w naszym regionie. Niestety oszuści wciąż znajdują kolejne ofiary od których wyłudzają często nawet oszczędności całego życia. Niekiedy jednak dochodzi do sytuacji, że raz już oszukane osoby wciąż nie zachowują ostrożności i po raz kolejny wierzą w w tego typu historie.

Taka sytuacja miała miejsce w piątek. Mieszkanka powiatu kraśnickiego przyszła do banku aby wziąć kredyt. Jej zachowanie wzbudziło jednak podejrzenia pracownicy placówki, która zaczęła podejrzewać, że kobieta stała się ofiarą oszustów. Dlatego też natychmiast powiadomiła o wszystkim policję.

Jak się okazało, 58-latka korespondowała z mężczyzną, który podawał się za „amerykańskiego żołnierza”. Poprosił on kobietę o przesłanie pieniędzy dla przebywającego w Sudanie „amerykańskiego lekarza”. Z tym drugim kobieta korespondowała ponad miesiąc temu. Wówczas obiecał on przesłać jej paczkę z zegarkiem o dużej wartości.

Kobieta uwierzyła i przelała na wskazane konto blisko 10 tys. złotych. Pomimo, że paczka z zegarkiem nie dotarła, mieszkanka powiatu kraśnickiego ponownie uwierzyła w opowieści oszustów. Tym razem, nie mając już oszczędności, postanowiła wziąć kredyt, aby przesłać pieniądze. Policjanci prowadzą teraz czynności w tej sprawie.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)

49 komentarzy

  1. Głos tego *** w wyborach liczy się tak samo jak normalnego świadomego obywatela.
    Apropos – na kogo szanowna głosowała i dlaczego na pisiorów?

  2. podajcie na nią namiar, za miesiąc pozna „amerykańskiego inżyniera”

  3. Jakaś chora na łeb babina a wszyscy POwyżej się wyżywają, to taka wasza tolerancja, empatia POstępowe dzbany. Z Ubolka, jandy róbcie bekę przegrywy bo oni też są psychiczni.
    Dla rodziny jeśli jest, musicie ją ubezwłasnowolnić bo was puści w skarpetach.

  4. ale ci amerykanie nie uczciwi są hahahaha, ile ta pani ma IQ żeby tak dać się w balona robić, a pani na to wypraszam sobie nie mam IQ jestem zdrowa XD